دیزل ژنراتور پرکینز

دیزل‌ژنراتورپرکینز ، (Perkins Engines) از مشهور ترین ژنراتور های موجود در بازارهای جهانی است. در ایران هم این برند بسیار مورد توجه بوده و در طیف گسترده ای از کاربران رضایت بالایی را به دست آورده است. کمپانی پرکینز انگلستان با قدمتی بیش از 90 سال به تولید دیزل ژنراتور های با کیفیت اشتغال دارد. دفتر مرکزی کمپانی پرکینز در پیتربورو، بریتانیا واقع شده است. شرکت پرکینز در سال 1932 تأسیس شد و تا به امروز در زمینه طراحی و تولید موتورهای درون‌سوز و تکنولوژی های  مرتبط با آن ادامه حیات می‌دهد. در این نوشتار به بررسی دیژل ژنراتورهای پرکینز خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

دیزل ژنراتور پرکینز، ظرفیت و قابلیت ها

شهرت اصلی پرکینز انگلستان بیشتر وام دار تولید موتور های احتراقی درون سوز یا همان دیزلی است. هر روز اتاق فکر های این کمپانی در راستای بالا بردن کیفیت و بهره گیری از تکنولوژی های مدرن تر تشکیل جلسه می دهند تا همواره نام این کمپانی یکه تاز عرصه رقابت باشد.تولیدات با دوام و ارزشمند پرکینز شامل موتور هایی با طراحی 3 تا 16 سیلندر هستند. توان خروجی تولیدات پرکینز در محدوده 10 کیلو ولت آمپر تا 2000 ولت آمپر (کاوا) است و همچنین توان تولید جریان در فرکانس 50 و 60 هرتز را نیز دارا می باشند.

دیزل ژنراتور های پرکینز در بین تمام برند های تولید کننده به دوام و کارایی بالا شهرت دارند. در ایران معمولا از دیزل ژنراتورهایی با فرکانس 50 هرتز استفاده می شود که نیازمند گردش موتور 1500 دور در دقیقه است. دیزل ژنراتور های پرکینز انگلستان قابلیت کوبل با انواع دیگر دیزل ژنراتور ها را دارد.

دسته بندی انواع دیزل موتور های پرکینز

 • موتور های دریایی: موتور های دریایی پرکینز جهت تامین توان حرکتی موتور های کشتی ها و قایق های موتوری استفاده می شوند.
 • موتورهای صنعتی: برای تامین توان ماشین آلات صنعتی مثل لیفتراک، لودر، تراکتور، خورد کن های قوی و یا همزن های صنعتی بزرگ از موتور صنعتی پرکینز استفاده می شود.
 • موتورهای تولید انرژی: این دسته از دیزل موتورها وظیفه تولید برق را بر عهده دارند و معمولا در سیستم های صنعتی و یا موارد دیگر، به عنوان مولد برق به کار برده می شوند.
دیزل ژنراتور پرکینز، ظرفیت و قابلیت ها
دیزل ژنراتور صنعتی پرکینز انگلستان

دیزل ژنراتور های پرکینز شامل مدل های زیر هستند:

 • ژنراتور پرکینز سری 400
 • پرکینز سری 1000
 • ژنراتور پرکینز سری 1100
 • ژنراتور پرکینز مدل 1300
 • سری 1500
 • سری 2000
 • ژنراتور پرکینز سری 3000
 • ژنراتور پرکینز سری 4000

4 ژنراتوری که دیزل ژنراتور پرکینز با آن ها کوبل می شود

امکان کوبل شدن دیزل ژنراتور های پرکینز با انواع ژنراتور های موجود در بازار وجود دارد اما در این نوشتار سعی داریم به رایج ترین دیزل ژنراتور های قابل کوبل با دیزل‌ژنراتورپرکینز بپردازیم.

نمای داخلی دیزل ژنراتور پرکینز
نمای داخلی ژنراتور پرکینز
 • دیزل ژنراتور استمفورد:

این نوع ‌ديزل ‌ژنراتور، رایج ترین دیزل موتور قابل کوبل شدن با دیزل ژنراتور های پرکینز است. باتوجه به آنکه ژنراتور های استمفورد نیز از بهترین کیفیت های ارائه شده موجود در بازار برخوردار هستند، اغلب ژنراتور های دیزلی پرکینز را با این نوع دیزل ژنراتور کوبل می کنند. با توجه به محدودیت حضور برند های معتبر جهانی در ایران، استفاده از ژنراتور استمفورد و تشکیل ژنراتور پرکینز استمفورد گزینه بسیار خوبی به نظر می رسد. حاصل این فرایند تشکیل ژنراتور پرکینز استمفورد است که دارای محدوده توان 9کاوا تا 2500 کاوا می باشد.

 • دیزل ژنراتور مکالته (Perkins MeccAlte diesel generator):

ژنراتور مکالته که دارای توان کمتری نسبت به ژنراتور های برند استمفورد انگلستان و لوری سومر فرانسه را دارد در محدوده توان 990کاوا با ژنراتور پرکینز قابل کوبل شدن است. این فرایند موجب  تشکیل دیزل ژنراتورپرکینز مکالته می شود که بسیار هم مشهور است.

 • دیزل ژنراتور لینز (Perkins Leenz diesel generator):

لینز که یک تولید کننده دیزل ژنراتور ایتالیایی است در کوبل با ژنراتور پرکینز تشکیل ژنراتور پرکینز لینز می دهد.از ویژگی های این ژنراتور می توان به فشردگی و قدرت مکانیکی بالا، بازدهی ودوام بالا و تنظیمات پیشرفته و منحصر به فرد اشاره کرد. ژنراتور های لینز به سه دسته تک فاز، ژنراتور- دینام  و سه فاز تقسیم می شوند.

 • دیزل ژنراتور استمفورد پاور (Perkins Stamford Power diesel generator):

استمفورد پاور در حقیقت یک کمپانی چینی است که تحت لایسنس شرکت استمفورد که در بخش های قبل به آن پرداختیم فعالیت می کند و توانسته با تولید ژنراتور هایی پرقدرت و توانا و در عین حال دارای قیمت مقرون به صرفه بازار های جهانی را به تسخیر خود در بیاورد. این ژنراتور با ترکیب با ژنراتور پرکینز باعث شکل گیری ژنراتور پرکینز استمفورد پاور می شود.

‌دیزل ‌ژنراتور ‌پرکینز استمفورد
دیزل‌ژنراتورپرکینز استمفورد

آیا برندی تحت عنوان پرکینز چینی یا ایرانی اصولا وجود دارد؟

اگر بخواهیم به درستی پاسخ دهیم باید بگوییم خیر. دستگاهی که امروزه تحت عنوان پرکینز ایرانی به بازار عرضه میشود در حقیقت نشان از فعالیت های  خطوط تولیدی پرکینز انگلیس در ایران هستند که سالها پیش توسط شرکت مادر از رده خارج شده اند. کارخانه های ایرانی یا چینی  با خریداری و نصب این قطعات  در حال تولید ژنراتور هایی با نام پرکینز در ایران هستند، چیزی که در بسیاری از برند های بزرگ و خوشنام دیده می شود. پرکینز انگلستان اکنون بر روی این سری کارخانه های تولیدی  هیچ گونه  نظارت و حمایتی ندارد و قطعات مصرفی در واقع توسط شرکت های داخلی ایران تولید می شوند. ژنراتور پرکینز در اصطلاح  ایرانی و چینی نصف دیزل‌ژنراتورپرکینز انگلستان در بازار عرضه می شوند.

این موضوع تا حدی پیش رفت که شرکت پرکینز طی یک اعلامیه رسمی در سایت خود هرگونه ارتباط با اسامی و برند هایی که تحت نام پرکینز کسب شهرت نموده اند را نفی کرد.

نوعی ‌دیزل ‌ژنراتور ‌پرکینز چینی
نوعی دیزل‌ژنراتورپرکینز چینی

قیمت و خرید ژنراتور دیزلی پرکینز ساخت انگلستان

دیزل ژنراتور های پرکینز از جمله باکیفیت ترین برند های تولید کننده دیزل ژنراتور تک در جهان هستند و مشخصا قیمتی بالاتر از انواع برند های داخلی و خارجی در بازار ایران دارند. عوامل زیادی همچون ظرفیت و توان تولیدی دیزل ژنراتور، کشور تولید کننده دیزل ژنراتور نیز در قیمت ان تاثیر خواهد داشت. لازم به ذکر است منظور از کشور های تولید کننده، کشور هایی هستند که به نیابت و تحت نظارت کمپانی انگلیسی اقدام به تولید محصولات پرکینز می نمایند. با توجه به وارداتی بودن محصولات این برند در ایران و عدم وجود خط تولید این برند در کشور ما، این برند در ظرفیت های پایین از قیمت 30 میلیون تومان در ظرفیت های بسیار پایین و از قیمت 3 میلیارد تومان در ظرفیت های بالاتر به فروش می رسد. مشخصا تغییرات اقتصادی و افت خیز بازارهای مالی و نوسانات ارزی بر قیمت این دستگاه تاثیر مستقیم خواهد داشت.

شرکت رادوکو از بزرگترین و معتبر ترین شرکت های فعال در خصوص عرضه و تعمیر ژنراتور های دیزلی در ایران بوده و امکان خریداری انواع دیزل ژنراتور های پرکینز  به صورت تکی یا عمده از این کمپانی، برای شما عزیزان فراهم کرده است.

‌ژنراتور 837 کاوا ‌پرکینز استمفورد
ژنراتور 837 کاوا پرکینز استمفورد

جمع بندی

دیزل‌ژنراتورپرکینز انگلستان از بهترین دیزل ژنراتور های موجود در بازار ایران و حتی جهان است و  این کمپانی در ظرفیت های مختلف و اقدام به تولید دیزل ژنراتور می کند و ژنراتور های تولیدی توسط پرکینز قابل کوبل شدن با بسیاری از ژنراتور های دیزلی خوب دنیا است.

محصولات مرتبط:

دیزل ژنراتور ۴۵۰ کاوا ولوو

دیزل ژنراتور ۶۰۰ کاوا ولوو

مقالات مرتبط:

مهم ترین ویژگی های دیزل ژنراتور تهران

نحوه استعلام قیمت دیزل ژنراتور

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...