در زمینه تعمیر کمپرسور هوا یا تعمیر پمپ باد باید به ساختار و سلامت قطعات تشکیل دهنده این تجهیز صنعتی مهم توجه ویژه شود. کمپرسور هوا به عنوان قلب تپنده هر واحد صنعتی به شمار آمده و در صورت خرابی یا نارسایی در روند کاری آن موجب مشکلات بسیاری برای کاربران خواهد شد. شرکت رادوکو با بهره گیری از نیروی متخصص خود و همچنین پشتوانه علمی توانسته گامی موثر در راستای تعمیر کمپرسور هوا برداشته و این امر مهم را در کمترین زمان ممکن، امکان پذیر کرده است و یکی از شرکت های معتبر در زمینه تعمیر تخصصی تعمیر کمپرسور هوا در تهران و کرج و شهریار و سراسر ایران باشد که اعتبار کار خود را با رضایت مشتریان بدست آورده است.

خدمات و پشتیبانی واحد تعمیر و نگهداری شرکت رادوکو

شرکت رادوکو با دارا بودن کادر مجرب و مهندسین خبره در زمینه سرویس و تعمیر انواع تعمیر کمپرسور هوا یا تعمیر پمپ باد آماده ارائه خدمات همراه با گارانتی پس از تعمیر می باشد در صورتی که هموطنانمان در تهران یا کرج و شهریار و یا در سراسر ایران نیاز به پشتیبانی و خدمات تعمیر پمپ باد داشته باشند کافی است با شرکت رادوکو تماس بگیرند تا در کوتاهترین زمان ممکن از خدمات شرکت بهره مند شوند.

هزینه تعمیر کمپرسور هوا

معمولا هزینه تعمیر کمپرسور هوا با توجه به نوع خرابی آن متفاوت می باشد که حتما می بایست جهت اطلاع از قیمت تعمیر پمپ باد توسط کارشناسان واحد تعمیر و نگهداری شرکت رادوکو از نزدیک مورد بررسی قرار گیرد که پس از آن هزینه تعمیر مشخص خواهد شد.

مقاله پیشنهادی تعمیر کمپرسور اسکرو

 

شایع ترین مشکلات پیش آمده برای کمپرسور هوا

در حالت کلی و در مبحث تعمیر پمپ باد شایعترین مشکلی که پدیدار می شود موضوع نشتی در اتصالات تحت فشار کمپرسور هوا می باشد. بهترین روش تشخیص محل دقیق نشتی بهترین راه حل استفاده از محلول آب و کف می باشد.

از دیگر موارد مهم بررسی پمپ باد، چک کردن سلامت مخزن تحت فشار تعبیه شده در کمپرسور هوا می باشد. به دلیل فشرده سازی هوای مکیده شده در مخزن پمپ باد همواره مقداری آب میعان شده وجود داشته که همین موضوع موجبات خوردگی و زنگ زدگی سطح داخلی مخزن ذخیره هوا را موجب می شود.

معمولا به منظور جلوگیری از اینگونه مشکلات لازم است که کمپرسور هوای جایگزین در نظر گرفته شده و در صورت خرابی، بلافاصله پمپ باد رزرو را جایگزین کنید.

جلوگیری از سوراخ شدن مخزن کمپرسور باد

بهترین راه حل برای رفع نشتی و جلوگیری از سوراخ شدن مخزن استفاده از مخازن مجهز به رنگ الکترواستاتیک بوده و در صورتی که مخزن ذخیره هوا فشرده دچار سوراخ شدگی یا نشتی شد، از جوشکاری مخزن صرف نظر کرده و اقدام به تعویض مخزن نمایید.بهترین راه حل برای جلوگیری از خوردگی مخزن ذخیره این است که به صورت منظم و باتوجه به میزان حجم استفاده از کمپرسور باد، نسبت به تخلیه مایعات درون مخزن اقدامات لازم را هر یک ماه یک بار انجام دهید. برای این منظور می توان از شیر تخلیه تعبیه شده در زیر مخزن استفاده نمود.

از نشانه های مشخص این ایراد چرب شدن سطوح خارجی کمپرسور باد بوده که به وضوح قابل رویت می باشد. معمولا این ایراد شایع بوده و در بیشترین موارد تعمیراتی به وضوح مشخص می باشد.

فیلتر سپراتور ( فیلتر جداکننده ) را بررسی کرده و در صورت معیوب بودن نسبت به تعویض این فیلتر اقدامات لازم را انجام دهید.

علت کم شدن سطح روغن کمرسور هوا

مسیر های رفت و برگشت روغن و مایع روانکار مسدود شده و در صورت نیاز اقدام به بازکردن این خطوط نمایید.

علت مشاهده روغن در مخزن ذخیره هوای فشرده کمرسور باد

فیلتر جدا کننده را بررسی کرده و در صورت سالم بودن می توان با کم کردن میزان روغن درون کمپرسور باد، تا حدودی از میزان این روغن موجود درون مخزن کاست.

علت افزایش دمای غیر استاندارد پمپ باد

یکی دیگر از مشکلات رایج در روند تعمیر پمپ باد بالارفتن دمای این تجهیز می باشد. اینطور به نظر می رسد که یکی از مهمترین دلایل ایجاد این مشکل کم شدن سطح مایع روانکار می باشد.

بدین منظور در صورت کم بودن روغن می توان از نمونه استاندارد استفاده کرده و تا سطح مورد نیاز اقدام به اضافه نمودن روغن به تجهیز نمود.

خطوط انقال مایع روانکاری را بررسی کرده و در صورت مسدود بودن اقدام به رفع مسدودی این خطوط نمایید.کمپرسور باد نیاز دارد در تمامی مراحل کاری خود به طور مداوم روغن کاری شود. مایع روانکار علاوه بر روانکاری قطعات دوار و ثابت در ارتباط باهم، وظیفه خنک کاری این قطعات را نیز بر عهده دارد، فیلتر روغن را در صورت کثیف شدن و رسوب گرفتگی تعویض نمایید.

با توجه به مکانیزم قالب بر اکثر کمپرسور های هوا، این تجهیز به صورت هوا خنک بوده و بدنه به صورت پره دار طراحی شده است. وجود گرد و غبار و چرب بودن این سطوح میزان انتقال حرارت تجهیز با محیط اطراف را کاهش داده و موجب بالا رفتن دمای پمپ باد می شود. نظافت و سرویس دوره ای سطوح کمپرسور باد تا حد بسیار زیادی می تواند به خنک کاری این تجهیز کمک کند.

علت بالا رفتن فشار بیش از حد کمپرسور باد

اولین موردی که در این زمینه باید بررسی شود، مربوط به سلامت قطعه پرشر سوییچ می باشد. در صورت معیوب بودن یا ایراد در کارکرد این قطعه نسبت به تعویض پرشر سوییچ اقدامات لازم را انجام دهید.

 • پر نشدن مخزن ذخیره هوای فشرده.
 • از دیگر موارد اصلاحی این ایراد بررسی کارکرد صحیح قطعه آنلودر می باشد.
 • تنظیمات مربوط به سیستم های کنترلر دار و پی ال سی را به صورت دوره ای چک کنید.

از دلایل اصلی پر نشدن مخزن هوای فشرده می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • وجود نشتی و فرار هوا در مخزن
 • خرابی در شیر یکطرفه کننده یا اکپنشن ولو
 • نیم سوز شدن و کاهش توان خروجی الکتروموتور

علت کم شدن میزان دبی هوای خروجی پمپ باد

 • کثیفی فیلتر هوا
 • خرابی سوپاپ ورودی
 • گیرپاژ در ساختار آنلودر
 • خرابی در رینگ های پیستون
 • معیوب شدن قطعه پرشر سوییچ
 • خرابی فشار سنج درون مخزن هوای فشرده
 • به حالت استند بای درآمدن کمپرسور به صورت مکرر

علت سر و صدای بیش از حد و غیر استاندارد کمپرسور هوا

 • پوسیدگی یا شل شدن تسمه
 • نفوذ ذرات به داخل محفظه سیلندر
 • وارد آمدن ضربه به پوسته سیلندر
 • خرابی در ساختار سیلندر و پیستون
 • خرابی در قطعات شاطون و یاتاقان ها
 • خرد شدن تیغه های سوپاپ های ورودی و خروجی

علت وجود مایعات و بخصوص آب در سیلندر کمپرسور هوا

 • انبساط غیر استاندارد
 • خرابی واشر سرسیلندر
 • وجود ترک در سرسیلندر و سیلندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *