استانداردهای فلنج صنعتی | شرکت رادو رادوکو | وارد کننده و تامین کننده تجهیزات صنعتی
logo
logo
رادوکو وارد کننده و تامین کننده محصولات صنعتی
۰۲۱-۵۸۴۳۷ (۳۰ خط ویژه)
استانداردهای فلنج صنعتی جهت خرید محصول باما تماس بگیرید
۰۲۱-۵۸۴۳۷

استانداردهای فلنج صنعتی
Rate this post

Rate this post

استاندارد فلنج های صنعتی

 

 فلنج یکی از ابزارهای بسیار مهمی است که در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی از آن استفاده می ‌شود. فلنج های صنعتی دارای استانداردهای مختلفی است(استاندارد فلنج های صنعتی). راه های مختلفی نیز برای اتصالات لوله و تجهیزات وجود دارد که یکی از این راه ها که بسیار پرکاربرد و مهم می باشد اتصالات فلنجی است.

 استاندارد ابعاد فلنج ها ASME B16,5  می باشد. فلنج ها انواع مختلفی دارند و بر اساس نوع فشاری که تحمل می کنند و همچنین نوع جنسی که دارند دارای استانداردها و رده های مختلفی است.

 زمانی که فلنج های صنعتی دارای استانداردASME B16,5  باشد. فلنج ها می ‌توانند حداکثر دما را با این استاندارد تحمل کنند یعنی رابطه فشار دما با استاندارد ها مشخص می شود. اعداد فشار در این استاندارد با PSIنشان داده می شود.

 اگر فلنج دارای استانداردISO   باشد،، در این  صورت فشاری که به فلج ها وارد می شود با PN نشان داده می شود. فلنج های دارای استاندارد API  دارای رده های API 6BX, API 6A, API 6B  می باشند. این فلنج ها نسبت به فلنج های دیگر تحمل فشار بیشتری را دارند.

 

استاندارد فلنج های صنعتی

 

 مطابق استانداردهای فلنج های صنعتی اطلاعاتی باید بر روی آنها حک شود که این اطلاعات عبارتند از نام تجاری تولید کننده فلنج، سایز اسمی لوله، شکل سطح فلنج، سوراخ ها، شماره یا کد مربوط به عملیات حرارتی، مواد تشکیل دهنده فلنج یا متریال  طبق استاندارد آن و مقدار فشار قابل تحمل فلنج.

 

استانداردهای متریال فلنج

 

استانداردهای متریال فلنج به این صورت می باشد و عبارت است از:

 

  •  فولاد کربن آهنگری شده با استاندارد ASME B105.
  •  فولاد آلیاژی و ضد زنگ آهنگری شده با استاندارد ASME A182
  •  فولاد آلیاژی آهنگری شده برای سرویس های با دمای پایین با استاندارد ASME A350 و درآخر فولاد کربن آهنگ شده برای هدف حقوق عمومی با استاندارد ASME A181 می باشد. فلنج های صنعتی معمولاً توسط آهنگری ساخته و به وجود می ‌آیند و فقط تعداد کمی از آنها می‌ تواند توسط ورقه های جوش ساخته شوند. آن دسته از فلنج های صنعتی که دارای استاندارد ASME B16,5  هستند، می توانند توسط ورق های جوش ساخته شود.

 

 

محصولات مرتبط :

 

فایل Pdf استاندارد ASME B16.5 لطفا جهت مشاهده کلیک کنید

وبلاگ رادوکو

دیدگاه محصولات

تماس با ما