ژنراتور کوچک

کاربرد دیزل ژنراتور کوچک در حقیقت دستگاه منحصر به فردی است که به منظور تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه کاربردی اغلب در مواقعی که برق قطع شده باشد، مورد استفاده قرار گرفته و از ایجاد خلل در فعالیت های مربوطه جلوگیری می کند. همچنین دیزل ژنراتورهای کوچک به منظور تولید برق اضطراری در زمان های اوج مصرف نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد ژنراتورهای دیزلی در انواع کسب و کارهاکاربرد ژنراتورهای دیزلی در انواع کسب و کارها

بررسی کاربرد دیزل ژنراتور کوچک و اجزا آن

 • موتور ژنراتور:

موتور ژنراتورها در حقیقت به عنوان منبع اصلی انرژی مکانیکی ورودی مورد استفاده قرار گرفته و توان و قدرت خروجی دستگاه را تعیین می کند. بنابراین موتور نقش تاثیر بسیاری بر نحوه عملکرد کاربرد دیزل ژنراتور کوچک می گذارد چرا که نوع سوخت و سوپاپ موتور، ارتباط مستقیمی با توان خروجی ژنراتور دارد.

 • دینام:

دینام در حقیقت بخشی از ژنراتور گازوئیلی است که از انرژی مکانیکی تولید شده توسط موتور دیزل را به برق خروجی تبدیل می کند. همچنین این بخش دارای قطعات ثابت و متحرک بسیاری است که هر کدام از روکش مقاوم برخوردار بوده و مانع از آسیب دیدن ژنراتور کوچک می شوند.

استحکام بالا ژنراتور کوچکاستحکام بالا ژنراتورهای کوچک

کاربرد دیزل ژنراتور های کوچک و نوع مصارف آن

 • حمل و نقل جاده ای:

امروزه بیشتر وسایل نقلیه جاده ای سنگین از جمله کامیون ها، قطار و اتوبوس ها از دیزل ژنراتورهای کوچک به منظور ارتقا حمل و نقل جاده ای استفاده می کنند. از طرفی سوخت دیزل ارزان تر از بنزین بوده و دارای کاربرد بیشتری نیز می باشد.

 • کشاورزی:

به منظور افزایش عملکرد تراکتورها، پمپ های آبیاری و سایر ماشین آلات در صنعت کشاورزی، از ژنراتور کوچک استفاده می شود.

 • آسمان:

در برخی موارد از ژنراتورهای دیزلی به منظور تامین نیروی محرکه پروانه ها مورد استفاده قرار می گیرد چرا که هزینه سوخت دیزل نسبتا کمتر از بنزین می باشد.

 • بر روی آب:

به طور کلی موتور دیزل ژنراتورهای کوچک از قدرت و سرعت بسیار بالایی روی سطح آب برخوردار می باشد. این امر سبب شده تا امروزه بزرگترین موتورهای دیزل ژنراتور، در انواع شناورها از جمله کشتی های عظیم جثه مورد استفاده قرار گیرند.

 • صنایع و معادن:

بخش صنعت و معدن نیز به منظور استخراج مواد معدنی، به قدرت ژنراتور کوچک وابسته بوده و در موارد مختلفی از جمله بهره برداری شن، ماسه، آهن، نفت، گاز، پتروشیمی و… مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد دیزل ژنراتور کوچک و مزایای آن

 • امنیت بالا:

ژنراتورهای دیزلی از امنیت بالاتری نسبت به ژنراتورهای بنزینی برخوردار می باشند چرا که احتمال اشتعال سوخت دیزل کمتر است. بنابراین استفاده از دیزل ژنراتورهای کوچک خطر آتش سوزی را کاهش داده و امنیت دستگاه را تامین می کند.

 • راندمان سوخت بالا:

موتورهای دیزلی اغلب کاربرد بیشتری نسبت به موتورهای بنزینی دارند چرا که موتورهای دیزلی با توجه به راندمان سوخت بالا، مقداری از سوخت را به عنوان جایگزین مصرف می کنند. بنابراین کاربرد دیزل ژنراتور کوچک با ظرفیت یکسان کار کرده و از عملکرد طولانی تری نسبت به موتورهای بنزینی برخوردار می باشد.

 • سوخت ارزان تر:

سوخت دیزل اغلب ارزان تر از بنزین بوده و هزینه ژنراتور شما را به شکل قابل توجهی کاهش می دهد.

 • دوام بالا:

ژنراتور کوچک دارای عملکرد منحصر به فردی بوده و از قدرت بسیار بالایی برخوردار می باشد. از طرفی این دستگاه دارای دوام بالایی بوده و راندمان سوخت و عملکرد آن با گذشت زمان کاهش پیدا نمی کند.

 • تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور های کوچک آسان است:

به طور کلی ژنراتورهای دیزلی اغلب به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز داشته و تنها روغن موتور آن باید به صورت منظم تعویض گردد. همچنین برای ژنراتورهای قدیمی تر بهتر است که شمع ها، کاربراتورها و روغن دستگاه نیز به صورت دوره ای تعویض شود.

شناخت ویژگی های منحصر به فرد دیزل ژنراتور

کلام آخر

بنابراین ژنراتور کوچک نوعی دستگاه کاربردی است که در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار گرفته و یک منبع انرژی مفید به حساب می آید. همچنین این مدل ژنراتور به عنوان یک دستگاه با قیمت سوخت مقرون به صرفه، هزینه نگهداری مناسب و دوام بالا مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین انتخاب یک دیزل ژنراتور ایده آل ملزم به شناخت موارد زیادی از جمله نحوه تامین سوخت، شرایط کار، نحوه ذخیره سوخت و قطعات مصرفی مورد نیاز می باشد.

محصولات مرتبط:

دیزل ژنراتور پرکینز

دیزل ژنراتور لوول

مقالات مرتبط:

نحوه فروش دیزل ژنراتور و معرفی انواع آن

قیمت دیزل ژنراتور چینی و بررسی کیفیت آن

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...