مهم ترین مشخصات پمپ در هنگام خرید

 

قبل از اینکه بتوانید پمپی را انتخاب کنید که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد، شما باید نکات مهمی را در نظر بگیرید. نخست، کل فشاری که در برابر آن قرار دارد، باید عمل کند.

همچنین، میزان جریان مورد نظر مطرح است. بالابر مکش و ویژگی های سیال از دیگر مشخصات پمپ در هنگام خرید است که لازم است به آن توجه شود.

اما باید در نظر داشت که عواملی مانند محدوده دما و میزان خورندگی آب نیز در انتخاب نوع پمپ موثر خواهد بود.

این که چه ذراتی از شن، خاک و یا دیگر موارد، ممکن است در آب وجود داشته باشد، می تواند به شما کمک نماید که انتخاب بهتری از نوع پمپی که نیاز دارید، تهیه کنید.

 

خرید انواع پمپ های آب

خرید انواع پمپ های آب

 

مشخصات مهم در انتخاب پمپ

از جمله دلایلی که می تواند در هنگام انتخاب یک پمپ مد نظر گرفته شود، میزان و قدرت مکش پمپ، نرخ جریان، سیستم لوله کشی که لازم است با مشخصات پمپ مورد نظر، برای تعیین نقطه عملیاتی، دارای تعادل مناسب باشد.

از دیگر مشخصات پمپ در هنگام خرید ، دبی و فشار پمپ است که به عنوان یکی از پارامترهای مهم در عملکرد پمپ، باید در نظر گرفته شود.

 

پمپ های آب برقی

پمپ آب با موتور الکتریکی، برای استفاده در محیط داخلی عالی هستند. اکثر آنها 120 ولت هستند و می توانند به یک پریز خانگی استاندارد وصل شوند.

اگر انواع 230 ولت را انتخاب می کنید.مطمئن شوید که سیم کشی الکتریکی برای پشتیبانی از آن دارید.

اگرچه به اندازه مدل های گازی قدرتمند نیستند، اما پمپ های آب برقی به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند، زیرا نگران تعویض روغن و نگهداری آنها نخواهید بود.

پمپ های آب گازی

در مشخصات پمپ در هنگام خرید ، در نظر داشته باشید که پمپ آب گازی، در کارگاه ها و مزارع برای اهداف آبیاری یافت می شوند. با موتورهای قدرتمند درون بکسل، این پمپ ها می توانند تا 750 گالن آب در دقیقه (GPM) را حرکت دهند.

اگر نیاز به جابه‌جایی آب زیادی دارید، مانند یک زیرزمین پر آب، یک پمپ آبگیری گازی دقیقاً همان چیزی است که نیاز دارید. پمپ‌های گازی، گازهای گلخانه‌ای تولید می‌کنند، بنابراین باید در فضای باز استفاده شوند.

کاربردهای پمپ آب

دومین نکته مهمی که در انتخاب پمپ آب باید در نظر بگیرید، کاربرد مورد نیاز آن است. انواع مختلفی از پمپ های آب وجود دارد و همه برای کاربردهای تخصصی ساخته شده اند.

در مشخصات پمپ در هنگام خرید خواهید دید که طراحی های مختلفی در کاربری های متنوع وجود دارد.

در نظر گرفتن مشخصات پمپ در هنگام خرید

در نظر گرفتن مشخصات پمپ در هنگام خرید

پمپ های آبگیری که آب تمیز را از مکانی به مکان دیگر منتقل می کند، پمپ زباله برای جابجایی سریع مقادیر زیادی آب کثیف و پمپ های زیر آب که برای کاربردهای مختلف حذف آب منظور می شوند

پمپ های آبپاش برای آبیاری چمن ها، باغ ها یا زمین های کشاورزی و پمپ چاه برای سیستم های چاه های کم عمق و عمیق در خانه ها مطرح هستند.

نحوه اندازه گیری صحیح پمپ آب

قدم بعدی برای انتخاب مناسب و مهم ترین مشخصات پمپ در هنگام خرید ، این است که مطمئن شوید اندازه آن درست است.

مهم‌ترین فاکتورهایی که در اندازه‌گیری یک پمپ آب باید در نظر گرفته شود به رتبه‌بندی GPM/PSI، اندازه ورودی وخروجی آب و شلنگ‌ها، میزان ارتفاعی که برای پمپاژ آب نیاز دارید، می باشند.

رتبه بندی کل هد لیفت (THL)، هد مکش (SH) و گالن در دقیقه (GPM) همه اندازه گیری های مهمی هستند که هنگام تعیین اندازه هر پمپ آب، راهنمایی های لازم را به شما ارائه می کنند.

زیرا به تعیین میزان آب قابل حرکت پمپ و سرعت حرکت آن کمک می کنند.

 

 

پارامترهای مهم در مشخصات پمپ

از مشخصات پمپ در هنگام خرید ، گزینه Suction Head، فاصله عمودی از منبع آب تا پمپ است. هر چه فاصله بیشتری برای پمپاژ آب نیاز داشته باشید، پمپ برای انجام این کار با جاذبه بیشتر مبارزه می کند.

این عدد به ویژه برای کاربردهای چاه عمیق یا تخلیه یک حوض مهم است.

از دیگر گزینه ها، مجموع هد لیفت می باشد که ارتفاع کل از منبع آب تا مقصد نهایی است.

این عدد قدرت تخمینی را که یک پمپ برای جابجایی آب در یک مسافت دارد، به شما می دهد را نشان خواهد داد.

همچنین گالن در دقیقه، اندازه گیری چند گالن پمپ در دقیقه است. در نظر داشته باشید که آگاهی مشخصات پمپ در هنگام خرید ، می تواند به شما کمک کند تا انتخاب مناسب تری داشته باشید.

 

محصولات مرتبط:

ژنراتور برق

خرید و فروش پمپ

شیرآلات صنعتی

 

مقالات مرتبط:

مزیت های پمپ هوادهی برای تمامی صنایع کدام است؟

لوازم یدکی و جانبی پمپ طبقاتی

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...