آشنایی با روش های سرویس و تعمیر کمپروسور | رادوکو | وارد کننده و تامین کننده تجهیزات صنعتی
logo
logo
رادوکو وارد کننده و تامین کننده محصولات صنعتی
۰۲۱-۵۸۴۳۷ (۳۰ خط ویژه)
آشنایی با روش های سرویس و  تعمیر کمپروسور جهت خرید محصول باما تماس بگیرید
۰۲۱-۵۸۴۳۷

آشنایی با روش های سرویس و تعمیر کمپروسور
5/5 - (1 امتیاز)

5/5 - (1 امتیاز)

کمپروسور قطعه ای می باشد که نقش اساسی در اکثر دستگاه های صنعتی ایفا می کند. این قطعه در واقع وظیفه متراکم کردن و کاهش حجم گاز ها را به عهده دارد که نتیجه آن افزایش فشار گاز است. اما سوال این است که آیا در صورت ایجاد نقص فنی امکان تعمیر کمپروسور  وجود دارد؟ اگر وجود دارد بهترین مرجع برای این کار کجاست؟ در پاسخ باید بگوییم که ما در شرکت پایا صنعت رادوین تجربه با سال ها تجربه و تکیه بر دانش و تخصص و کارشناسان متعهد اینجاییم که شما را نه تنها در زمینه تعمیر  بلکه در خرید و مشاوره انواع کالا صنعتی، نیز یاری رسانیم.

هزینه  تعمیر کمپوسور

در این مورد متغیر های زیادی وجود دارد. برای نظر دادن  اول از همه باید بدانیم کدام قسمت دستگاه دچار خرابی شده و علت آن خرابی چیست؟ برای مثال مشکل می تواند بر اثر مسائلی نظیر نشت هوا و روغن و یا شکستگی یکی از قطعات ناشی شود. در برخی موارد هم ممکن است فشار هوا کافی نبوده باشد. علت هر چه که باشد ما سعی می کنیم با بهره گیری از نیروی متخصص و پشتوانه علمی آن را شناسایی کرده و سپس راه حلی مناسب برای رفع آن طرح کنیم.

نگهداری و تعمیر کمپروسور

نگهداری و تعمیر کمپروسور

انواع مشکلاتی که می تواند برای کمپروسور شما ایجاد شود:

در کمپروسور بادی:

مشکلاتی نظیر، داغ شدن بیش از حد دستگاه که بر اثر نرسیدن روغن به آن اتفاق می افتد، درست کار نکردن پمپ روغن، بالارفتن فشار هوا در خروجی پمپ که معمولا با تعویض سر پیچ حل می شود. کافی نبودن مقدار هوا خروجی از پمپ، علت بروز مشکل می تواند کثیف بودن فیلتر خروجی باشد با تعویض این فیلتر ها مشکل حل می شود. و …

در مورد تعمیر کمپروسور و در کل هر کالای دیگری ریشه یابی مشکل مهم ترین مرحله است.

کمپوسور اسکرو:

ایراداتی مشابه با نوع بادی  ممکن است برای این نوع کمپوسور هم رخ دهد؛ مخلوط شدن هوا فشرده با روغن، داغ کردن دستگاه، پایین بودن دبی هوا در خروجی پمپ … و مواردی از این قبیل.

اهمیت سرویس و نگه داری در پروسه تعمیر کمپروسور

ما با رعایت یکسری نکات ساده می توانیم طول عمر هر نوع وسیله ای را افزایش دهیم. کمپروسور نیز از این قائده مستثنا نیست. با رعایت کردن نکاتی مثل چک کردن روغن دستگاه، بررسی درست کار کردن شیر آب و روغن، تمیز بودن فیلتر هوا، توجه به میزان صدایی که کمپروسور تولید می کند و اطمینان از نشتی نداشتن دستگاه می توانیم فرآیند تعمیر کمپروسور را به تعویق اندازیم.

  • بررسی شیر آب و روغن:

این مورد از اهمیت زیادی برخوردار است و سیستم هایی نیز برای جدا سازی این دو مورد تعبیه شده اند اما این سیستم ها تنها زمانی کارایی دارند که شیر های تخلیه این دو به درستی عمل کند.

  • تمیز بودن فیلتر های هوا:

در صورت کثیف بودن فیلتر هوا دستگاه به مقدار بیشتری کار می کند و علاه بر افزایش فشار بر روی دستگاه، میزان مصرف  برق نیز بالا می رود. پس لازم است که هر 30 روز یکبار این فیلتر ها چک شده و 3 تا 6 تای آنها در هر نوبت تعویض شوند.

تعمیر کمپروسور  و سرویس آن

تعمیر کمپروسور  و سرویس آن

 

  • تعویض نمودن المنت روغن

المنت ها هم باید منظم چک شوند. باید به ازای هر 1000 ساعت کارکرد، نسبت به تعویض روغن اقدام کنیم چرا که با هر 2 psi افت فشار در دستگاه 1% افزایش مصرف برق خواهیم داشت.

  • توجه به میزان صدایی که کمپروسور تولید می کند، صدایی که از دستگاه خارج می شود می تواند از شل بودن تسمه ها و پیچ  ها و سایر اجزا، خبر دهد.
  • توجه کنید که دستگاه نشتی نداشته باشد:

این مورد خیلی مهم است و اکثرا نیاز به تعمیر کمپروسور به این علت به وجود می آید. طبق تحقیقاتی که انجام شده بروز این مشکل در کارخانه جات و کارگاه ها می تواند طول عمر دستگاه را تا 25% درصد کاهش دهد.

  • بررسی کردن دما دستگاه:

دما دستگاه معمولا در اثر تعویض نکردن به موقع فیلتر ها و روغن دستگاه رخ می دهد و می تواند برای دستگاه مشکلات متعددی را به وجود آورد.

سخن پایانی

تعمیر کمپروسور از جهت تهویه هوا مطبوع و پاک  اهمیت دارد و در صورت خراب شدن تبعات جدی را برای ما به همراه خواهد داشته باشد. برای چلوگیری از بروز هرگونه مشکل بهتر است هر چند وقت یکبار نسبت به سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. شما می توانید در صورت روبه رو شدن با هر کدام از موارد بالا یا هر مشکل دیگری  با کارشناسان ما در رادوکو تماس حاصل فرمایید و وقت تعمیر دستگاه خود را با ما هماهنگ کنید.

 

محصولات مرتبط:

تعمیر کمپرسور اسکرو

تعمیر پمپ

 

مقالات مرتبط:

نحوه تعمیر پمپ آب خانگی به چه صورت است؟

تعمیر پمپ شناور

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

نویسنده: نویسنده محتوا
105 بازدید

دیدگاه محصولات

تماس با ما