قیمت پمپ هواساز

قیمت پمپ هواساز برای صنایعی مانند تعمیرکاری، تمیزکاری، سرویس کاری و… بسیار مهم است چرا که قدرت بالای مکندگی و دمندگی هوا در این مشاغل اهمیت دارد. مدل های مختلفی از این دستگاه را تولید کنندگان به بازار معرفی می نمایند که هر کدام دارای قابلیت و کارایی متفاوتی می باشند. قیمت هر کدام از این مدل ها از چند صد هزار شروع و تا چند میلیون ادامه دارد اما نکته ای که جدای از قیمت باید برای شما اهمیت داشته باشد متناسب بودن دستگاه انتخابی با فعالیت کاری است که شما مشغول به آن هستید.

قیمت پمپ هواسازبه چه عواملی بستگی دارد

قیمت پمپ هواسازبه چه عواملی بستگی دارد

بلوئر چیست؟

برای بررسی قیمت پمپ هواساز بهتر است بدانیم که این دستگاه چیست و به چه میزان در صنایع مادر مهم است. دمنده ها دستگاه ها و تجهیزاتی می باشند که وظیفه آن ها خارج کردن هوا با فشار زیاد و یا کم است. برای آنکه عملکرد این دستگاه را بهتر درک کنیم می توانیم بگوییم که یک پروانه یا فن در مرکز دمنده است که هوا را مکیده و سپس یک جریان مارپیچی از هوا را ایجاد می کند. که در نتیجه این فرآیند یک فشار دینامیکی ایجاد می شود تا هوا را مجبور نماید از یک مسیر منحنی از دمنده خارج گردد. البته که بلوئرها را با توجه به نوع طراحی تیغه ها، کاربرد دستگاه، سایز بلوک و ظرفیت موتور دسته بندی می نمایند:

روتس بلوئر

اگر میخواهید بلوئری را انتخاب کنید که هم کار مکیدن هوا و هم دمندگی هوا را انجام دهد باید این مدل را خریداری نمایید. از آنجایی که این مدل توانایی های بسیار بالایی برای هوادهی دارد و معمولاً از آن در صنایعی مانند بسته بندی فولاد، پرورش ماهی، آب و فاضلاب بهره می برند. به دلیل کارایی بالای این دستگاه قیمت پمپ هواساز در این مدل در بازار از چیزی حدود ۶۰ میلیون تومان آغاز شده و تا ۳۰۰ میلیون تومان ادامه دارد.

ساید چنل بلوئر

این مدل نیز دارای قابلیت مکندگی و دمندگی هوا است شاید با خود بگویید که با توجه به کارایی که دارد چه تفاوتی با روتس بلوئر دارد؟ در جواب باید گفت مدل مربوطه عمل دمندگی و مکندگی هوا را به صورت یک مرحله ای و دو مرحله ای انجام می دهد البته که به آن پمپ خلا نیز گفته می شود. توانایی این مدل کمتر از مدل قبلی است به همین دلیل در صنایع بزرگی مانند فولاد و آب نمی توان از آن استفاده کرد. در صنایعی مانند نساجی، پلاستیک، کاغذ سازی، فناوری پزشکی از ساید چنل بهره می برند. مدل مربوطه دارای دو نوع تک پروانه و دو پروانه می باشد که قیمت های مختلفی دارند. طبق بررسی ها قیمت پمپ هواساز در بازار از 3 میلیون تومان آغاز شده و تا ۴۳ میلیون تومان ادامه دارد.

بلوئر چیست

بلوئر چیست

فن بلوئر و اسکرو بلوئر

از فن بلوئر ها فقط می‌توان برای دمندگی هوا بهره برد بعلاوه در صنایعی کاربرد دارد که به حجم زیاد هوا اما فشار پایین نیاز دارند. در مقابل اسکرو بلوئرها هم می‌توانند دمنده هوا باشند و هم مکنده هوا این نوع مدل می‌تواند هوا را در فشار بسیار بالایی خارج کند. به همین دلیل در صنایع بزرگ از آن بهره می‌برند بازه قیمت فن بلوئر در بازار از ۸۰۰ هزار تومان آغاز شده و تا 2 میلیون ادامه دارد.

لیست قیمت انواع بلوئر

نکات مهم در هنگام خرید بلوئر

  • قدرت دستگاه: اولین نکته ای که در هنگام خرید دستگاه مربوطه و تعیین قیمت پمپ هواساز بسیار تاثیرگذار است قدرت آن می باشد. همانطور که از طرز کار دستگاه برایتان توضیح دادیم باید بدانید که میزان قدرت این موتور ها برای صنایع مختلف بسیار مهم بوده و هرچه این قدرت بالاتر باشد از مکندگی و دمندگی بیشتری برخوردار می شویم.
  • داشتن قابلیت تنظیم سرعت: در مدل های قدیمی تنها با یک سرعت ثابت می توانستیم کار کنیم اما امروزه با توجه به پیشرفت های انجام شده ما باید بتوانیم سرعت دستگاه را با توجه به موقعیت های متفاوت تغییر دهیم پس باید مدلی را خریداری نماییم که این قابلیت را داشته باشد.
  • نوع کاربری: در ابتدا بهتر است شما نیاز خود را شناسایی کرده و سپس اقدام به خرید بلور نمایید چرا که کارایی دستگاه بر قیمت پمپ هواساز نیز اثر گذار است.
  • حجم هوای خروجی: از دیگر نکات مهم که باید در هنگام خرید به آن توجه نمایید حجم هوای خروجی از دستگاه است این میزان ارتباط مستقیمی با توان موتور محصول دارد.

 

محصولات مرتبط:

روتس بلوئر شوفو

روتس بلوئر پدروگیل

مقالات مرتبط:

کاربرد پمپ هوادهی یا بلوئر+ مزایا+ معرفی بلوئر ارزن

مقایسه بلوئر صنعتی و کمپرسور

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *