مهم ترین ویژگی های موتور برق

یکی از موارد مهم قبل از خرید ژنراتور برق ، توجه به ویژگی ها و کاربرد های موتور برق است. همراه ما باشید تا به مهم ترین ویژگی های موتور برق ها بپردازیم.

انواع موتور برق

موتور برق عمدتاً در انواع موتور برق بنزینی، موتور برق یا ژنراتور دیزلی و موتور برق های گازسوز طراحی می‌ شود. هر یک از این موتور ها، کاربرد ها و ویژگی‌های خاص خود را داشته و در محیط های مختلفی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. جهت بررسی ویژگی های انواع موتور برق با ما همراه باشید.

انتخاب موتور برق مناسب بر حسب نیاز خود

انتخاب موتور برق مناسب بر حسب نیاز خود

  • کاربرد خود را مشخص کنید

موتور برق ها صرف نظر از ولتاژ تولیدی یا توان خروجی، در انواع خانگی، ثابت، کمپین، صنعتی و غیره تولید می شود. برخی از این موتور برق ها قابل حمل با خودرو و جا به جایی داشته اما برخی به دلیل وزن سنگین آن باید به صورت ثابت مورد استفاده قرار گیرند. موتور برق ‌های گاز سوز و بنزینی عمدتاً وزن کمتری دارند. جهت سفارش انواع موتور برق بر حسب نوع نیاز خود، می توانید به سایت رادوکو مراجعه نمایید. در ادامه به مهم ترین ویژگی های موتور برق می پردازیم.

  • محاسبه ولتاژ و توان مورد نظر

انواع موتور برق با توجه به ولتاژ و توان خروجی با هم دیگر متمایز می شوند. برخی از تجهیزات صنعتی نیاز به برق سه فاز داشته و امکان دسترسی با برق تک فاز وجود ندارد. در نتیجه برای فعالیت‌ های صنعتی عمدتاً موتور برق سه فاز کاربرد داشته و برای فعالیت های خانگی موتور برق های تک فاز با ولتاژ 240 مناسب خواهد بود.

توان خروجی موتور برق به نوع سوخت رسانی و دینام موتور بستگی دارد. جهت آشنایی با انواع موتور برق تک فاز و سه فاز از فروشگاه آنلاین این مجموعه رادوکو بازدید نمایید.

  • راه اندازی موتور برق

امروز موتور برق ها در انواع سیستم های پیچیده و ضروری مورد استفاده قرار می گیرد که می توانیم به سیستم پیچیده و ضروری بیمارستان ها، آسانسور ها و غیره اشاره نماییم. موتور برق های کوچک خانگی حالت هندلی داشته و با استفاده از طناب امکان استارت و راه اندازی اولیه وجود دارد. نوع دوم حالت استارت به همراه کلید بوده که متداول ترین موتور برق های دیزلی، بنزینی و گازسوز از این تکنولوژی استفاده می ‌کنند.

موتور برق های اتوماتیک نیز وجود دارد که بلافاصله پس از قطع برق شهری می توانید از این موتور برق های صنعتی استفاده نمایید که دیگر حالت انتظار برای اتصال دوباره برق وجود ندارد و بلافاصله برق مورد نظر متصل می شود. برای اطلاع از مهم ترین ویژگی های موتور برق با ما همراه باشید.

ویژگی ها و مزایا موتور برق

جریان متناوب برق باعث اتصال انواع تجهیزات صنعتی و خانگی می شود. در صورت قطعی برق ممکن است تجهیزات صنعتی و خانگی از کار افتاده و ضرر و زیان های مختلفی وارد مجموعه شود. در این زمان انتخاب موتور برق بهترین گزینه است. ممکن است در برخی اوقات اقدام به مسافرت و کمپین در مناطقی نمایید که فاقد برق شهری است. در این زمان بدون نیاز به برق شهری 240 ولت، موتور برق مورد نظر را روشن کرده و می توانید چراغ یا تجهیزات برقی خود را شارژ و استفاده نمایید.

در نظر داشته باشید، موتور برق ها ویژگی ها و مزایای بسیاری دارد. فقط مورد مهم انتخاب به موتور برق بر حسب نیاز یا کاربرد شما خواهد بود. برای اطلاع از جزئیات انواع موتور برق با شرکت رادوکو تماس حاصل نمایید.

انتخاب موتور برق بنزینی یا دیزلی؟

انتخاب موتور برق بنزینی یا دیزلی؟

انواع ژنراتور های بنزینی برای فعالیت های کوتاه مدت استفاده شده و طراحی ساده تری دارند اما ژنراتور های دیزلی برای فعالیت های طولانی مدت طراحی شده و از سوخت ارزان قیمتی بهره می برد. از لحاظ وزنی موتور برق دیزلی وزن بیشتری داشته اما موتور برق های بنزینی وزن کمتری دارد و امکان جابجایی آسان تری نیز برای کاربران خواهد داشت.

از لحاظ صدا و آلایندگیريال موتور برق های گازوئیلی یا دیزلی آلاینده تر بوده و صدای بیشتری در محیط پخش می‌ شود که ممکن است در محیط های شهری کاربرد زیادی دارد. با توجه به نیاز خود مواردی مانند ولتاژ، توان خروجی، صدای دستگاه، وزن دستگاه و موارد مشابه را در نظر داشته و با تخفیفات ویژه موتور برق مورد نظر را از مجموعه رادوکو تهیه نمایید. بحث امروز ما در مورد مهم ترین ویژگی های موتور برق بود. امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

محصولات مرتبط :

دیزل ژنراتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...