دیزل ژنراتور یکی از مهم ترین محصولات صنعتی به حساب می آید. در واقع ادامه حیات بسیاری از صنایع به این تجهیزات وابسته است. کارایی این تجهیزات به کیفیت آن ها بستگی دارد. به همین دلیل برای خریداری آن ها به نمایندگی های معتبر مراجعه کنید. همچنین کارشناسان رادوکو جهت استعلام قیمت‌دیزل ژنراتور ، پاسخگوی شما هستند.

پرطرفدارترین دیزل ژنراتور ها
پرطرفدارترین دیزل ژنراتور ها

دیزل ژنراتور های اضطراری پرکاربرد ترین نوع موتور برق ها

امروزه دیزل ژنراتور ها به عنوان محبوب ترین تجهیزات صنعتی شناخته می شوند. بدون وجود این تجهیزات، عملکرد صنایع بزرگ و حیاتی کشور دچار اختلال خواهد شد. گستردگی صنایع موجب طراحی ژنراتور های دیزلی در انواع مختلف شده است. یکی از رایج ترین و پرکاربرد ترین نوع دیزل ژنراتور ها، موتور برق های اضطراری هستند. همان طور که از نام این مدل مشخص است، تنها برای مصارف اضطراری کاربرد دارند.

قدرت و توان موتور این ژنراتور ها بیشتر از سایر مدل ها است. دلیل این امر را می توان آماده به کار بودن آن ها دانست. دیزل ژنراتور های اضطراری در صورت قطعی برق، به طور اتوماتیک برق مورد نیاز را تولید می کنند. به همین دلیل اغلب در بیمارستان ها، فرودگاه ها، کارخانه های صنعتی و … کاربرد دارند. لازم به ذکر است که قیمت‌دیزل ژنراتور های اضطراری متناسب با توان موتور آن ها محاسبه می شود.

دیزل ژنراتور های دائمی و پایه و تفاوت میان آن ها

نوع دیگر دیزل ژنراتور ها را می توان موتور برق های دائمی دانست. این ژنراتور ها در واقع برق یک منطقه را به صورت دائمی تامین می کنند. مولد برق دائمی اغلب در مناطقی کاربرد دارد که از برق شهری دور هستند. همچنین به منظور استخراج در معادن و فعالیت بر روی آب، از این ژنراتور ها استفاده می شود. دیزل ژنراتور های پایه، از دیگر انواع ژنراتور دیزلی به حساب می آیند.

این ژنراتور ها با مصرف میزان مشخصی از گازوئیل، برق با مقدار بار مختلف تولید می کنند. فعالیت این مولد ها به صورت دائمی نیست. با این حال مدت زمان عملکرد آن ها طولانی تر از مولد های برق اضطراری خواهد بود. باید بدانید که قیمت‌دیزل ژنراتور های دائمی و پایه، بیشتر از مولد های اضطراری است.

توان انواع موتور براق های دیزلی
توان انواع موتور براق های دیزلی

دسته بندی دیزل ژنراتور ها بر اساس توان موتور

توان موتور، یکی از ویژگی های مهم دیزل ژنراتور ها است. در حقیقت دیزل ژنراتور ها با توان های مختلف تولید می شوند. به همین دلیل دیزل ژنراتور ها برای مصارف خانگی و صنعتی مناسب خواهند بود. توان موتور در واقع همان میزان تولید بار توسط مولد برق دیزلی است. ژنراتور ها به طور معمول با حداقل توان ۵ کیلو وات تولید می شوند. این ژنراتور ها برای مصارف خانگی مناسب هستند.

شما می توانید از ژنراتور ها تا توان ۳۰ کیلو وات نیز برای کاربرد های شخصی و تجاری استفاده کنید. البته برای مصارف صنعتی به ژنراتور هایی با توان بالاتر نیاز دارید. مولد های برق با توان حداقل ۳۰ کیلو وات و حداکثر ۶ مگاوات، مناسب ترین گزینه برای مصارف صنعتی هستند. بدین ترتیب می توان گفت که توان موتور، یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت‌دیزل ژنراتور ها است.

آنچه دیزل ژنراتور ها را از موتور برق های بنزینی متمایز می کند

ژنراتور های دیزلی یا گازوئیلی تفاوت های چشمگیری با موتور برق های بنزینی دارند. از آنجایی که گازوئیل قدرت بیشتری نسبت به بنزین دارد، توان بیشتری نیز خواهد داشت. ژنراتور های دیزلی همچنین بار بیشتری نسبت به ژنراتور های بنزینی تولید می کنند. طراحی ژنراتور های دیزلی ساده تر و کارآمد تر از مولد های بنزینی است. همچنین در این ژنراتور ها از کاربراتور یا شمع استفاده نمی شود.

به همین دلیل تعمیر و نگهداری آن ها راحت تر است. لازم به ذکر است که قیمت‌دیزل ژنراتور ها بسیار مقرون به صرفه است. همچنین این ژنراتور ها به دلیل استفاده از گازوئیل، طول عمر بیشتر و کارایی بهتری دارند. موتور مولد های برق دیزلی صدا کمتری تولید می کند که این امر راندمان کاری را افزایش می دهد.

کیفیت ساخت دیزل ژنراتور
کیفیت ساخت دیزل ژنراتور

قیمت‌دیزل ژنراتور ها و عوامل موثر بر آن

همان طور که عنوان شد، دیزل ژنراتور ها انواع مختلفی دارند. همچنین بر اساس میزان توان و نوع کاربرد نیز به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. این فاکتور ها اصلی ترتیب عوامل تاثیر گذار بر قیمت ژنراتور های دیزلی خواهد بود. البته قیمت مولد برق دیزلی به عوامل دیگری نیز بستگی دارد که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

ارتباط نحوه کوپله کردن دیزل ژنراتور ها با قیمت آن ها

کوپله کردن را می توان از دیگر عوامل مهم موثر بر قیمت‌دیزل ژنراتور دانست. این فرایند کیفیت ژنراتور ها را افزایش می دهد. همچنین طول عمر بالا و عدم آسیب قطعات نیز به نحوه کوپله کردن مولد برق بستگی دارد. کوپله کردن فرایندی است که ژنراتور را به موتور دیزلی متصل کرده و آن ها را در یک شاسی فلزی قرار می دهد.

 نصب تابلو کنترل در شاسی نیز یکی دیگر از مراحل کوپله کردن است. امروزه بسیاری از شرکت ها به صورت اختصاصی بر نحوه کوپله کردن نظارت دارند. مسلما هر چه از شاسی بهتری برای کوپله کردن استفاده شود، قیمت ژنراتور دیزلی نیز افزایش می یابد.

عوامل افزایش دهنده قیمت موتور برق دیزلی
عوامل افزایش دهنده قیمت موتور برق دیزلی

کانوپی مزیتی است که قیمت‌دیزل ژنراتور ها را افزایش می دهد

از دیگر عوامل موثر بر افزایش یا کاهش قیمت‌دیزل ژنراتور، استفاده از کانوپی است. کانوپی را محفظه نگهدارنده ژنراتور دیزلی می دانند. این محفظه از نفوذ آب و گرد و غبار به داخل مولد برق جلوگیری می کند. البته وظیفه اصلی آن، کاهش صدا ژنراتور است. به همین دلیل از کانوپی با عنوان سایلنسر نیز نام برده می شود. کانوپی با جذب صدا موتور، آلودگی های صورتی را کاهش می دهد. بسته به این که کانوپی از جنس فلز باشد یا کامپوزیت، قیمت آن تغییر می کند.

با رعایت نکات زیر طول عمر دیزل ژنراتور ها را افزایش دهید

از دیگر عوامل موثر بر قیمت دیزل دیزل ژنراتور ها، طول عمر آن ها است. معمولا هر چه قدرت موتور بیشتر باشد، ژنراتور نیز طول عمر بیشتری دارد. البته طول عمر این تجهیرات به نحوه نگهداری آن ها نیز بستگی خواهد داشت. برای افزایش طول عمر و کارایی این تجهیزات بهتر است که پس از ۱۰۰ ساعت فعالیت، فیلتر روغن را عوض کنید.

همچنین بهتر است فیلتر گازوئیل پس از ۲۰۰ ساعت فعالیت تعویض گردد. پس از گذشت ۸ ساعت از فعالیت ژنراتور، آن را به مدت ۲ ساعت خاموش کنید. مدت زمان تعویض فیلتر هوا نیز هر ۳۰۰ ساعت فعالیت است. سطح آب و روغن نیز باید به صورت روزانه بررسی گردد. علاوه بر این، به صورت هفتگی از سلامت باتری و عدم نشتی روغن مطمئن شوید.

بهترین قیمت‌دیزل ژنراتور را با رادوکو تجربه کنید

گروه تجاری رادوکو از معتبر ترین پلتفرم های ایرانی در زمینه محصولات صنعتی است. شما می توانید دیزل ژنراتور ها را با حذف واسطه ها، از رادوکو خریداری کنید. به همین دلیل می توان گفت که رادوکو،  تجهیزات صنعتی را با کمترین قیمت بازار و بهترین کیفیت عرضه می کند. جهت استعلام قیمت‌دیزل ژنراتور به وبسایت این مجموعه مراجعه کنید. همچنین می توانید از طریق شماره های درج شده با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

نتیجه گیری

قیمت‌دیزل ژنراتور ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل می توانند تعیین کننده کاربرد و طول عمر این ژنراتور ها باشند. به همین دلیل قبل از خریداری مولد های تولید برق با کارشناسان رادوکو مشورت کنید. این تیم تجاری شما را برای انتخاب بهترین مدل دیزل ژنراتور ها راهنمایی خواهد کرد.

 

محصولات مرتبط: 

دیزل ژنراتور کامینز

دیزل‌ژنراتور 200Kva 

مقالات مرتبط:

کارکرد دستگاه دیزل ژنراتور کامینز و بررسی مشخصات فنی آن

نحوه کار دیزل ژنراتور چگونه است؟

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...