بلوئرهای روتس

به طور کلی بلوئرهای روتس از ابزار پرکاربرد در صنعت به حساب آمده و با دو عملکرد متفاوت هوادهی و مکندگی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین روتس‌ بلوئر به شکل پکیج ارائه شده و با استفاده از تجهیزات مرغوب ساخته می شود. طراحی ساختار این مدل بلوئر به گونه ای است که دستگاه از راندمان کاری بسیار بالایی در موارد دمندگی و مکندگی برخوردار می باشد.

نحوه عملکرد بلوئرهای هوادهی
نحوه عملکرد بلوئرهای هوادهی

مشخصات فنی بی نظیر بلوئرهای روتس

بلوئر هوادهی در حقیقت از کارکرد منطبق با استانداردهای فنی برخوردار بوده و مکانیزم کاری آن به صورت کنترل شده می باشد. عملکرد این نوع بلوئر به گونه ای است ابتدا هوا توسط سایلنسر ورودی، به قسمت داخلی واحد هواساز دستگاه مکیده شده و سپس با فشار زیاد از سایلنسر خروجی خارج می شود. همچنین فشار تولیدی مثبت بلوئرهای روتس در حالت دمش، بین 50 تا 1000 میلی بار و فشار تولیدی منفی بلوئر در حالت مکش بین 50 تا 500 میلی بار می باشد. از طرفی دبی تولیدی دستگاه بین 10 تا 6500 متر مکعب در هر ساعت بوده و دارای ظرفیت مشخصی می باشد. فشار و دبی تولیدی بلوئرها قابل تنظیم بوده و با بهره گیری از کاتالوگ دستگاه، متناسب با ظرفیت دلخواه تنظیم می شوند. همچنین الکتروموتورهای مصرفی برای بلوئر با توجه به میزان فشار انتخاب شده و توان دستگاه را افزایش می دهند.

در نتیجه دستگاه بلوئر در اصل به منظور انتقال هوا یا گاز از یک محیط به محیط دیگر، مورد استفاده قرار گرفته و از مکانیزم دینامیکی یا سانتریفیوژ نیز برخوردار می باشد. همچنین از خروجی هوای خشک، بدون روغن و مناسب برای محیط های حساس برخوردار بوده و نقش بسزایی در کنترل آلودگی ایفا می کند.

ساختار بی نظیر بلوئر
ساختار بی نظیر بلوئر

مزایای استفاده از بلوئرهای روتس

1- قدرت بالاتر نسبت به سایر بلوئرها: یکی از اصلی ترین مزایای روتس وکیوم نسبت به سایر بلوئرها، قدرت و کاربری بیشتر است. این مدل بلوئر از حساسیت پایین تری نسبت به مواد ریز عبوری برخوردار هستند. به عنوان مثال بلوئرهای ساید چنل باید به صورت منظم تمیز شوند چرا که عملکرد آنها طی گذشت زمان، کاهش می یابد.

2- انعطاف پذیری بالا: یکی دیگر از قابلیت های بلوئر جابجایی مثبت، انعطاف پذیری بالای آن نسبت به مدل های مشابه می باشد. برای مثال، برخی از مدل های بلوئر قادر به حمل مایع در جریان گاز نیستند ولی بلوئرهای روتس به راحتی این امر را انجام می دهند. همچنین بلوئرهای روتس اغلب به منظور تزریق مایع مورد استفاده قرار گرفته و عملکرد خود را به خوبی حفظ می کند.

3- تعمیر و نگهداری آسان و کم هزینه: بلوئر هوادهی در واقع با استفاده از تجهیزات مکانیکی استاندارد آب بندی شده و ضد گاز نیز می باشد. به دنبال این امر هزینه نگهداری و تعمیر دستگاه به شکل قابل توجهی کاهش می یابد. به عبارتی دیگر استفاده از این مدل روتس وکیوم به شما کمک می کند تا در هزینه های خود به خوبی صرفه جویی کرده و به تجهیزات پیشرفته جهت تعمیر دستگاه نیاز نداشته باشید.

فواید استفاده از روتس بلوئر در صنعت
فواید استفاده از روتس بلوئر در صنعت

کاربرد بلوئرهای روتس برای صنایع

بلوئرهای روتس از یکی از پرکاربردترین دستگاه ها در صنایع متعدد می باشد. از کاربردهای مختلف این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انتقال سیالات مختلف در صنایع شیمیایی
 • استفاده از بلوئر جابجایی مثبت برای هوادهی فاضلاب ها
 • صنایع نفت و پتروشیمی
 • شیردوشی خودکار برای صنایع تولید لبنیات
 • مورد استفاده برای خدمات زیست محیطی از جمله تمیز کردن فاضلاب ها
 • سیال سازی و انتقال مایعات در صنایع سیمان و آهک
 • انتقال محصولات رزین و پلاستیک
 • استخراج، خرد کردن و اصلاح خاک
 • وکیوم مواد صنعتی
 • ترکیب و انتقال مواد صنعتی جهت آسیاب و پخت
 • تخلیه و هوادهی در صنایع حمل و نقل
 • هوادهی در صنایع پرورش آبزیان

کلام آخر

بنابراین بلوئرهای روتس دستگاهی است که موجب افزایش سرعت هوای عبوری از دستگاه شده و در دو حالت دمنده و مکنده کار می کند. همچنین این دستگاه دارای کاربردهای متعدد مانند انتقال، تهویه و تخلیه در صنایع مختلف برخوردار می باشد. از طرفی مکانیزم عملکرد این مدل بلوئر به صورت جابجایی مثبت بوده و به صرفه جویی در هزینه های تعمیر دستگاه کمک می کند.

 

محصولات مرتبط:

روتس بلوئر‌گریتک

روتس بلوئر شوفو

مقالات مرتبط:

لیست قیمت بلوئر و نحوه انتخاب صحیح آن

بررسی روتس بلوئر مارک لانگ تک

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...