بهترین موتور برق

موتور برق یا مولد الکتریکی یک دستگاهی می باشد که وظیفه آن تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریسیته است. بهترین موتور برق با استفاده از سوخت که می تواند گاز، گازوئیل و بنزین باشد انرژی مکانیکی را تبدیل به انرژی الکتریسیته کند. این محصول انواع مختلفی دارد به همین جهت کاربرد استفاده از انواع موتور برق کاملا متفاوت است. موتور برق که با نام ژنراتور هم شناخته می شود برای مکان هایی که به انرژی برق نیاز دارد اما دسترسی به آن وجود ندارد مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع موتور برق از لحاظ سیستم روشن و خاموش شدن

موتور برق از لحاظ سیستم خاموش و روشن شدن به سه دسته موتور برق هندلی، استارتی و اتوماتیک تقسیم‌ بندی می‌ شود. بهترین موتور برق استارتی دارای استارت الکتریکی و باتری است که با استفاده از دکمه استارت و سوئیچ تعبیه شده روشن و خاموش می شود. اما موتور برق اتوماتیک سیستم پیچیده تری دارد.

این محصول سیستم سوئیچ اتوماتیک دارد و به صورت اتوماتیک روشن می شود. اما در مورد موتور برق های هندلی باید ذکر کنیم که این ژنراتور ها که جزو قدیمی ترین انواع موتور برق محسوب می شوند با استفاده از هندل کار می‌ کنند. یعنی افراد باید با کشیدن هندل موتور برق را روشن کنند. در واقع سیستم این نوع موتور برق به صورت دستی است. البته موتور برق استارتی ترکیبی از استارت و هندل است. هر یک از انواع موتور برق کاربرد بسیار مهمی دارد. لذا جزو مهم ترین دستگاه ها در صنایع محسوب می شوند.

موتور برق کم حجم
موتور برق کم حجم

کاربرد بهترین موتور برق در صنایع گوناگون

همه ما می‌ دانیم که نبود برق کار ما را با مشکلات زیادی مواجه می کند. اگر شما در طول روز برق نداشته باشید از بسیاری از فعالیت های روزانه خود جا می ماندند. از سوی دیگر نبود برق می تواند در طول شبانه روز بسیاری از کار ها را عقب بیندازد. از این رو در تمام ساختمان های مسکونی و صنعتی و تجاری وجود برق الزامی است. موتور برق دستگاهی است که در زمان نبود برق مورد استفاده قرار می گیرد و وظیفه آن تامین برق مورد نیاز است.

بهترین موتور برق در بیمارستان ها، ادارات و حتی در منازل مسکونی و مراکز صنعتی کاربرد بسیار زیاد دارد. هر جا که نیاز به تامین انرژی برق است از موتور برق استفاده می کند.‌ بهترین موتور برق گازوئیلی به چهار دسته موتور برق کیفی، خانگی، صنعتی و ثابت تقسیم بندی می شوند. چرا که هر یک کاربرد مخصوص به خود را دارند.

انواع ‌موتور ‌برق از لحاظ مصرف سوخت

موتور برق از لحاظ مصرف سوخت به سه دسته تقسیم بندی می شود. موتور برق گازسوز جزو کم مصرف ترین موتور برق ها محسوب می شود که آلودگی هوا را کاهش می دهد. این نوع ژنراتور بی خطر است و طول عمر بالاتری دارد. زیرا بهترین موتور برق گازسوز به علت گاز سوز بودن بنزین در آن حذف شده است. موتور برق گازسوز هزینه کمتری نسبت به سایر موتور برق های دیگر دارد.

موتور برق بنزینی یکی از پرکاربردترین انواع ژنراتور محسوب می شود برای استفاده از موتور برق بنزینی حتماً باید فضای باز را انتخاب کنید. اما نوع سوم موتور برق دیزلی است. این دستگاه که با نام دیزل ژنراتور هم شناخته می شود راندمان بالاتری دارد. اما صدای بیشتری از خود تولید می کند زیرا قدرت بالایی دارند. کسانی که نمی توانند از موتور برق صدادار  استفاده کنند می‌ توانند از موتور برق های بی صدا بهره ببرند.

انواع ‌موتور ‌برق
انواع موتور برق

اجزای تشکیل دهنده موتور برق و عملکرد آن

ساختار تشکیل دهنده بهترین موتور برق از قطعاتی نظیر موتور، سیستم سوخت، پنل کنترل و سیستم سرد سازی و سیستم روغن کاری تشکیل شده است. موتور که وظیفه آن تامین انرژی مکانیکی است مهمترین قسمت موتور برق محسوب می شود. لذا اختلال در عملکرد این قطعه تاثیرات منفی بر روی عملکرد کلی بهترین موتور برق سه فاز می گذارد.

سیستم سوخت در موتور برق دیزلی، بنزینی‌ و گازی بر اساس نوع سوخت کاملاً متفاوت است. این بخش از دستگاه وظیفه سوخت رسانی به ژنراتور را برعهده دارد. سیستم سرد سازی زمانی به کار می رود که موتور در حین کار داغ شود. وظیفه این سیستم خنک کردن موتور و اجزای آن است. اما سیستم روغن کاری در بهترین موتور برق جهت جلوگیری از ساییدگی موتور و قطعات مکانیکی آن مورد استفاده قرار می گیرد. آسیب به هر یک از این بخش ها کار کرد کلی موتور برق را دچار اختلال می کند.

‌موتور ‌برق بی صدا چگونه عمل می کند؟

موتور برق بی صدا و یا سایلنت کاربرد بسیار زیادی در صنعت دارد. صدای زیاد موتور برقی یکی از بزرگترین معایب آن محسوب می شود. لذا همین امر موجب شده تا از موتور برق هایی که صدای زیادی تولید می کنند در منازل مسکونی استفاده نشود. موتور برق بی صدا یکی از انواع بهترین موتور برق محسوب می شود که حجم صدای کمتری تولید می کند. این محصول علاوه بر بی صدا بودن کم مصرف است.

با تولید موتور برق بی صدا یکی از مشکلات رایج افرادی که تحمل صدای موتور برق را ندارند از بین رفته است. این محصول به علت حجم و وزن کمی که دارد قابل حمل می باشد و در مکان های حساس به صدا مانند آزمایشگاه ها استفاده می شود. عدم تولید صدای آزار دهنده موتور برق بی صدا سبب شده تا از آن در مکان های حساس مانند بیمارستان ها و دندانپزشکی ها بهره بگیرند.

‌بهترین ‌موتور ‌برق
بهترین موتور برق

نکات مهم برای انتخاب ‌موتور ‌برق

برای خرید بهترین موتور برق برای باغ موتور برق ابتدا باید به کار برد آن توجه داشته باشید. این که شما می خواهید موتور برق را در چه مکانی استفاده کنید اهمیت بالایی دارد. موتور برق خانگی و صنعتی کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. لذا این نکته باید در اولویت قرار بگیرد. همچنین قیمت موتور برق تاثیرات زیادی بر روی مدل آن دارد. موتور برق بی صدا حجم و وزن کمی دارد و از سوی دیگر آلودگی صوتی کمتری تولید می کند.

همچنین قیمتش با موتور برق صدادار کاملاً متفاوت است. نکته دیگر توجه به نوع سوخت بهترین موتور برق می باشد‌. شما می توانید بر اساس بودجه، کاربرد و نوع استفاده یکی از انواع سه گانه موتور برق بنزینی دیزلی و گازی را انتخاب نمایید. همچنین موتور برق را بر اساس توان خروجی مدنظر قرار دهید. چرا که موتور برق از لحاظ خروجی به چند دسته تقسیم بندی می شود.

موتور برق کم مصرف
موتور برق کم مصرف

جمع بندی

موتور برقی یکی از  پرکاربردترین دستگاه در صنایع مختلف به شمار می‌ رود که وظیفه آن تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریسیته است. موتور برق بر اساس نوع سوخت به سه دسته گازی، دیزلی و بنزینی و از لحاظ سیستم روشن و خاموش شدن به سه دسته استارتی، هندلی و اتوماتیک تقسیم‌ بندی می‌ شود. برای خرید بهترین موتور برق باید نکاتی نظیر نوع کاربرد، نوع سوخت و نوع سیستم روشن و خاموش شدن و قیمت را مدنظر قرار دهید. به این صورت می توانید بهترین نوع موتور برق را با توجه به کاربرد و بودجه خود انتخاب نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت رادوکو مراجعه کنید.

محصولات مرتبط:

موتور برق جیانگ دانگ

موتور برق بنزینی هوندا

مقالات مرتبط:

انواع موتور برق و نحوه انتخاب نوع سوخت آن

موتور برق مناسب برای باغ  چه ویژگی‌هایی دارد

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...