بلوئر ساید چنل چه کاربردی دارد؟ | رادوکو | وارد کننده و تامین کننده تجهیزات صنعتی
logo
logo
رادوکو وارد کننده و تامین کننده محصولات صنعتی
۰۲۱-۵۸۴۳۷ (۳۰ خط ویژه)
بلوئر ساید چنل چه کاربردی دارد؟ جهت خرید محصول باما تماس بگیرید
۰۲۱-۵۸۴۳۷

بلوئر ساید چنل چه کاربردی دارد؟
5/5 - (1 امتیاز)

5/5 - (1 امتیاز)

بلوئر ساید چنل یک نوع دمنده هوا است که از آن بیشتر در فاضلاب ها و فرآیند تصفیه آن استفاده می کنند. همچنین از رشد و تکثیر باکتری های آلوده جلوگیری می کنند. دمنده های کانال جانبی یا همان بلوئر ساید چنل، بر اساس اصل ضربه کار می کنند. این بدان معنی است که انرژی جنبشی از یک پروانه چرخان به محیط آن منتقل شده و به فشار تبدیل می شود. پروانه مستقیماً روی شفت موتور نصب می شود و همراه با محفظه که دارای شکل خاصی است، کانال جانبی یا ساید چنل را تشکیل می دهد.

هوایی که توسط مکنده ها گرفته شده، در ساید چنل فشرده شده و پس از یک چرخش به مرحله دوم منتقل می شود. در اینجا، قبل از تخلیه مجدداً فشرده می شود. به این ترتیب می توان از یک بلوئر ساید چنل برای تولید خلاء و هوای انفجاری استفاده کرد. قدرت موتور ساید چنل طوری است که حداکثر فشار دیفرانسیل دمنده را تعیین می کند. دو صدا خفه کن نصب شده در سمت ورودی و خروجی آن است و عمل تخلیه کردن را بی صدا انجام می دهد.

هوایی که توسط مکنده ها گرفته شده، در ساید چنل فشرده شده و پس از یک چرخش به مرحله دوم منتقل می شود.

هوایی که توسط مکنده ها گرفته شده، در ساید چنل فشرده شده و پس از یک چرخش به مرحله دوم منتقل می شود.

 

بررسی عملکرد بلوئر ساید چنل

یک بلوئر ساید چنل، هوا یا گاز را با چرخاندن یک فن با پره‌ های زیاد از طریق یک تلمبه‌ خانه باریک با سرعت بالا منتقل می‌کند. فشار توسط یک جریان متلاطم در کانال تشدید می شود. با استفاده از این روش، بلوئر ساید چنل  قادر است فشار تفاضلی زیادی بین ورودی و خروجی ایجاد کند.

با افزایش فشار ایجاد شده، بسته به مقاومت سیستم، بار روی درایو افزایش می یابد. با استفاده از این اصل، بلوئر ساید چنل در محدوده ظرفیت زیاد با اختلاف فشار 700 میلی‌ بار یا 70 کیلو پاسکال قرار می گیرد.. این موتور با سایر اجزای مختلف بلوئر ساید چنل مونتاژ می شود. سپر موتور در انتهای درایو قرار دارد و به خوبی عمل پمپ را انجام می دهد. درایو تسمه در این ساید چنل به شکل V وجود دارد.

 

 مشخصات کلی بلوئر ساید چنل

جریان بلوئر ساید چنل یا همان دمنده کانال جانبی با افزایش فشار، کاهش می یابد. توان مورد نیاز در شفت و دمای تخلیه به طور همزمان افزایش می یابد. از این رو، حداکثر عملکرد محدود بلوئر ساید چنل به دلیل قدرت موتوری که دارد است و همچنین به خاطر حداکثر دمای تخلیه قابل قبول، این محدودیت وجود دارد. معمولاً موتور، حداکثر فشار و دمای قابل قبول محیط را مشخص می کند. همچنین این امکان را فراهم می کند که فرکانس و عملکرد ساید چنل در وضعیت قابل قبولی باشد و مرتباً آن را کنترل می کند.

 

کنترل سرعت بلوئر ساید چنل چگونه است

مصرف انرژی را می توان با کنترل سرعت بهینه کرد و در قسمتی که ساید چنل بیشترین کارکرد دارد را به میزان قابل توجهی افزایش داد. در بسیاری از کاربردها، وجود فشار تنظیم شده یا جریان متغیر لازم است.

با تنظیم فشار ساده، ظرفیت را می توان با توجه به الزامات تنظیم کرد. یک تابع PID در بسیاری از درایوهای فرکانس یکپارچه شده است. بلوئرهای ساید چنل مستقیم با موتور در ارتباط است و با یک درایو فرکانس کنترل می شوند که مبدل فرکانس نیز نامیده می شود. این امر امکان کنترل فرکانس و ولتاژ را به کمک عواملی چون ورودی که با دست تنظیم می شود یا یک سیستم کنترل کننده خودکار را  فراهم می کند.

همچنین می توان بخش بزرگی از حفاظت موتور را با درایو فرکانس حذف کرد. یک درایو فرکانس با محفظه IP55 یا IP66 نیازی به پوشش ندارد. این مزیت باعث شده که موتور سیستم خنک کننده خود را حفظ کند و در آینده مشکلی برای بلوئر ساید چنل نیاید.

مصرف انرژی را می توان با کنترل سرعت بهینه کرد

مصرف انرژی را می توان با کنترل سرعت بهینه کرد

 

ویژگی و مزیت بلوئر ساید چنل

برای اطمینان از عملکرد مناسب بلوئر ساید چنل تحت هر شرایطی، مهم است که تمام ویژگی های فرکانس به خوبی کار کند. مثلاً گرمایش ناشی موتورهای بلوئر طی کار کردن مداوم، عملکرد دمنده کانال جانبی یا همان بلوئر ساید چنل را به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار می دهد. در محدوده مشخصه های فرکانس، شما یک عملکرد ثابت و پایدار خواهید داشت که از گرم شدن و توقف دستگاه جلوگیری می کند.

 

محصولات مرتبط:

پمپ هواده

پمپ

 

مقالات مرتبط:

مزیت های پمپ هوادهی برای تمامی صنایع کدام است؟

عوامل تعیین کننده در قیمت پمپ هوادهی استخر ماهی

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

نویسنده: نویسنده محتوا
46 بازدید

دیدگاه محصولات

محصولات مرتبط

تماس با ما