دستگاه تولید برق

برای انتخاب بهترین دستگاه تولید برق ، حتما با توجه به نیاز خود مانند توان و قیمت و کشور سازنده و گارانتی و خدمات پس از فروش آن را برگزینید. دیزل ژنراتور سه فاز ، جزء دستگاه های مورد نیاز محسوب می شوند که کاربرد بسیاری هم دارند. در واقع دیزل ژنراتورها به صورت تک فاز و سه فاز در اختیار افراد قرار می گیرند که هر فرد با توجه به کارایی و مشخصات فنی آن ها، می تواند از انواع دیزل ژنراتورها استفاده نماید. حال در کل این دستگاه های تولید برق، مزایا و ویژگی های بسیاری هم دارند.

 به عنوان مثال زمانی که برق یک ساختمان قطع شود، می تواند با کمک دیزل ژنراتورها، برق را تا ساعتی تامین نماید‌. حال اگر راجع به کارکرد این دستگاه ها و حتی انواع آن ها، کنجکاو هستید، پیشنهاد می کنیم که حتما در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

بهترین مدل دستگاه تولید برق

دیزل ژنراتور چیست؟

دیزل ژنراتور یک دستگاه تولید برق است که با استفاده از انرژی مکانیکی، انرژی برق تولید می کند. یعنی عملکرد اصلی دستگاه به گونه ای است که اول انرژی مکانیکی را دریافت کرده و سپس آن را با کمک موتور و سیستم های دیگر، به برق تبدیل می کند. دیزل ژنراتورها همان طور که ذکر شد انواع مختلفی دارند. آن ها نسبت به مدل، مشخصات فنی و تعداد فاز دسته بندی می شوند.

بهترین دستگاه تولید برق ، دیزل سه فاز است که نسبت به مدل های تک فاز انرژی بیشتری را صرف می کند. هرچه دستگاه دیزل ژنراتور، بتواند در مدت زمان کم، برق مصرفی بیشتری را تولید کند، قطعا دستگاه بهتری است. همچنین دستگاه دیزل ژنراتورها کاربرد بسیاری نیز دارند و در بیشتر صنعت ها یا مکان ها می توان از آن ها استفاده نمود.

انواع دیزل سه فاز

انواع دیزل سه فاز

برای خرید و تهیه بهترین دستگاه تولید برق باید به چه نکاتی توجه داشت؟

برای انتخاب بهترین دستگاه تولید برق ، حتما با توجه به نیاز آن ها را برگزینید. همان طور که چندین بار در مطالب بالا بیان شد، دستگاه دیزل ژنراتورهای سه فاز انواع مختلفی دارند. به جز مشخصات فنی آن ها که متفاوت است، می توان آن ها را از نظر سوخت نیز دسته بندی کرد.  در کل برای خرید، باید توجه داشته باشید که دستگاه را برای چه صنعت یا مکانی قصد استفاده دارید. به عنوان مثال اگر دستگاه برای ‌کارخانه ها یا صنعت های بزرگ است، بهتر است از مدل های بنزینی دیزل ژنراتور تهیه کنید.

اگر هم می خواهید که دستگاه برق زیادی را در مدت کم به شما بدهد، بهتر است دستگاه هایی با برندها و مشخصات فنی قوی تر را انتخاب کنید. انتخاب کردن یک مجموعه معتبر هم اهمیت زیادی دارد. تا حد امکان سعی کنید که این دستگاه را از یک مجموعه و سایت معتبر تهیه کنید تا مشکلاتی در هنگام خرید به وجود نیاید.

انواع دیزل ژنراتور سه فاز

دیزل ژنراتورها معمولا از نظر سوخت مصرفی دسته بندی می شوند. البته مشخصات فنی هم در این خصوص اهمیت دارد، اما بیشتر افراد و مجموعه ها، دیزل ژنراتور سه فاز را نسبت به سوخت مصرفی دسته بندی می کنند که آن ها شامل:

دیزل ژنراتور دیزلی

دیزل ژنراتورهای دیزلی جزء مدل های پرطرفدار محسوب می شوند. دستگاه هایی که با سوخت گازوئیلی کار می کنند، هم قدرت بهتری دارند و هم می توانند برق بیشتری را در یک ساعت تولید کنند.

اما این مدل دستگاه ها، معایبی هم دارند. به عنوان مثال، سوخت بسیاری را صرف می کنند و از آنجایی که گازوئیل قیمت نسبتا زیادی دارد، نمی توان هزینه های بسیاری را برای سوخت دستگاه پرداخت کرد.

استفاده از ژنراتور سه فاز در صنعت

استفاده از ژنراتور سه فاز در صنعت

اما در کل می توان گفت دستگاه دیزل ژنراتور دیزلی هم عملکرد مناسبی دارد و هم به خوبی می تواند صنعت های بزرگ و کارخانه را به میزان برق مصرفی برساند. دیزل ژنراتورها، باید حتما توسط افراد مجرب راه اندازی شوند.

ژنراتور گازی

ژنراتور گازی هم مدل دیگری است که با سوخت گاز کار می کند. در مقایسه با مدل دیزلی، می توان گفت این دستگاه کم خرج تر است. همچنین سوخت گاز جزء سوخت های رایج محسوب می شود و مشکلی در خصوص ژنراتور سه فاز به وجود نمی آید. این دستگاه هم می توانند برق بسیاری را در یک ساعت تولید کند و در واقع هیچ تفاوت بارزی با مدل دیزلی ندارد. فقط ارزان و رایج بودن نوع سوخت باعث شده تا طرفداران زیادتری داشته باشند اما تعمیر و نگهداری گرانتری دارد .

 

محصولات مرتبط: 

دیزل ژنراتور بنز

دیزل ژنراتور لوول 

مقالات مرتبط:

اجزای دیزل ژنراتور را بهتر بشناسید

قیمت دیزل ژنراتور برق سه فاز و مزیت های آن

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...