تعمیر درایر تبریدی (تعمیرخشک کن هوا)

پروسه تعمیر درایر تبریدی یا تعمیر خشک کن هوا و همچنین تعمیر کمپرسور درایر، به عنوان تجهیزی حیاتی و مهم به منظور تامین هوای خشک و عاری از هرگونه رطوبت و مواد معلق، می تواند حائز اهمیت باشد گروه صنعتی رادوکو با پشتوانه علمی و همچنین نیروی های متخصص و مجرب توانسته در زمینه تعمیر درایر جذبی و تعمیر درایر تبریدی گام های مفید و موثری بردارد.
در ادامه در مورد هزینه تعمیر درایر تبریدی (قیمت تعمیر درایر) بیشتر توضیح خواهیم داد، دراین نوشتار سعی شده است که به صورت تخصصی به موضوع تعمیر درایر تبریدی تمرکز شود.

تعمیر درایر تبریدیتعمیر درایر تبریدی

خدمات و پشتیبانی واحد تعمیر و نگهداری شرکت رادوکو

شرکت رادوکو با دارا بودن کادر مجرب و مهندسین خبره در زمینه سرویس و تعمیر انواع درایر تبریدی (تعمیرخشک کن هوا) در سراسر ایران آماده ارائه خدمات همراه با گارانتی پس از تعمیر می باشد در صورتی که هموطنانمان در سراسر ایران نیاز به پشتیبانی و خدمات تعمیر داشته باشند کافیست با شرکت رادوکو تماس بگیرند تا در کوتاهترین زمان ممکن از خدمات شرکت بهره مند شوند.

هزینه تعمیر درایر تبریدی (قیمت تعمیرخشک کن هوا)

معمولا هزینه تعمیر تعمیر درایر (قیمت تعمیرخشک کن هوا) با توجه به نوع خرابی آن متفاوت می باشد که حتما می بایست جهت اطلاع از قیمت تعمیر درایر توسط کارشناسان واحد تعمیر و نگهداری شرکت رادوکو از نزدیک مورد بررسی قرار گیرد که پس از آن هزینه تعمیر مشخص خواهد شد.

برند های با قابلیت تعمیر در گروه صنعتی رادوکو به شرح زیر می باشد:

 • تعمیر درایر تبریدی آرنیکا Arnika
 • تعمیر درایر تبریدی میکروپور Mikropor
 • تعمیر درایر تبریدی وایز ایر Wise Air

هزینه تعمیر درایر تبریدی

هزینه تعمیر درایر تبریدی

کیفیت هوای فشرده از پارامتر های مهم در صنعت هوای فشرده می باشد. در حالت کلی وظیفه درایر تبریدی تهیه هوای خشک و بدون رطوبت اضافه و بدون مواد معلق برای سیستم های پنوماتیک می باشد.
وجود رطوبت در خروجی کمپرسور به دلیل فشرده سازی به صورت مایع یا بخار آب می باشد که موجب ایجاد مشکلاتی مانند خرابی در قطعات حساس پنوماتیکی، گرفتگی در قطعات گلویی و افت راندمان در سیستم های بادی میگردد. (سیستم های اکستروژن در زمینه تولید قطعات پلاستیکی و مجهز به سیستم پنوماتیکی)

اجزای تشکیل دهنده سیستم درایر تبرید

توضیح عملکرد سیستم درایر تبریدی به این صورت است که شبیه عملکرد یخچال بوده و دمای هوای ورودی از کمپرسور را تا 3 درجه سانتیگراد کاهش می دهد که این مقدار زیر نقطه شبنم قرار گرفته و به راحتی رطوبت موجود در هوای فشرده جداسازی می شود. درایر های تبریدی به دلیل سادگی در ساختار و کاربردی بود این تجهیز تعمیرات و نگهداری پیچیده ای نداشته و به راحتی به چرخه صنعتی باز می گردد.

اجزای تشکیل دهنده سیستم درایر تبریداجزای تشکیل دهنده سیستم درایر تبرید

سیستم درایر تبریدی نیز مانند هر تجهیز صنعتی دیگر نیاز به تعمیرات و سرویس های دوره ای دارد.

مواردی که می بایست در زمان تعمیرات و اورهال درایر تبرید مد نظر قرار بگیرد

 • تعویض به موقع روغن کمپرسور
 • اقدام به موقع به جهت رفع ایرادات مربوط به کمپرسور و در صورت نیاز تعویض این قطعه
 • شارژ گاز درون سیستم تبرید و استفاده از نمونه های استاندارد و توصیه شده از طرف سازنده
 • شستشوی مدار در هر بار تعمیرات. برای این منظور از گاز 404 به منظور شستشوی مدار تبرید استفاده می شود.
 • تعویض به موقع فیلتر های گرد و غبار و فیلتر سپراتور ( جداکننده رطوبت از هوا) و همچنین بازدید فیلتر آلومینیوم فعال که در صورت نیاز نسبت به تعویض این قطعات مصرفی می بایست اقدامات لازم انجام شود.

تعمیرات و اورهال درایر تبرید

تعمیرات و اورهال درایر تبرید

به طور مثال در درایر های تبریدی میکروپور بهتر است هر 3500 ساعت کار نسبت به تعویض فیلتر ها اقدام شود که شامل فیلتر های میکرو که در داخل کابین و فیلتر های خارج از کابین می باشد.

در صورتی که به نکات بالا و زمان بندی درست موعد تعمیرات توجه نشود در فعالیت طبیعی درایر تبریدی اخلال ایجاد می شود و کاربر را با هزینه های تعمیرات سنگین مواجه خواهد کرد.

بازدید از مسیر ها و لوله های سیستم تبرید می تواند کمک بسیار زیادی به رفع ایرادات احتمالی بکند. عدم نشتی در لوله های مسی، فشار گاز تبرید و کیفیت آن، رفع پیام های خطا که معمولا روی برد نمایشگر سیستم درایر نمایش داده می شوند، بررسی کیت های عایق بندی و اطمینان از سلامت سنسورها می تواند به عمر و راندمان تجهیز درایر تبریدی کمک بسیاری کند.

راندمان تجهیز درایر تبریدی

درایر تبریدی

مواردی که باید در زمان استفاده از درایر تبریدی می بایست مورد توجه قرار بگیرد

 • محل نصب درایر می بایست دارای تهویه مناسب و گردش هوای استاندارد باشد. این موضوع به دلیل خنک کاری سیستم درایر و همچنین بالا بردن راندمان این تجهیز بسیار مهم به نظر می رسد.
 • ظرفیت کمپرسور انتخاب شده برای درایر باید 20 درصد کمتر از ظرفیت حرارتی درایر باشد.
 • اطراف درایر می بایست دارای فضای خالی مناسب باشد که این مقدار فضای خالی می بایست کمتر از 60 سانتیمتر نباشد.
 • در هر بار سرویس و اورهال دوره ای می بایست نسبت به تعویض همه فیلتر های داخلی و خارجی اقدامات لازم انجام شود.
 • یکی از مهمترین مواردی که به منظور بالابردن راندمان درایر مهم است که به آن توجه شود تمیزکاری قطعه کندانسور می باشد. در صورت کثیفی و گرفتگی در قطعه کندانسور، گرمای دفع شده توسط کویل های تعبیه شده در این قطعه به خوبی انجام نشده و به دلیل نقص در چرخه انتقال حرارت کارکرد سیستم درایر به مشکل جدی بر خواهد خورد.

تعمیر درایرتعمیر درایر

به منظور جبران گرمای دفع نشده، کمپرسور بیش از اندازه زیر بار خواهد ماند که این موضوع موجب کاهش عمر قطعات حیاتی درایر خواهد شد. بهتر است در هر بار سرویس دوره ای نسبت به تمیزکاری کویل های کندانسور اقدامات لازم انجام بگیرد.
از به کارگیری آب با فشار بالا و استفاده از پمپ کارواش خود داری شود. فشار آب خروجی از نازل کارواش معمولا بالا بوده و باعث ایجاد صدمه به کویل های خنک کاری کندانسور می شود. به منظور تمیز کردن کویل ها می توان از محلول دترجنت و آب با فشار ملایم و دمای مناسب استفاده شود.

تعمیر درایر تبریدیتعمیر درایر تبریدی

 

خدمات مرتبط:

تعمیر کمپرسور هوا

تعمیر کمپرسور اسکرو

مقالات مرتبط:

قیمت ساید چنل و نکاتی برای افزایش طول عمر آن

معرفی چند ترفند ویژه برای خرید گیربکس شافت مستقیم

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *