در زمینه فعالیت های مهم صنعتی یکی از مواردی که مهم به نظر می رسد مبحث تعمیر بلوئر ساید چنل است، بلوئر ساید چنل به عنوان عضوی جدایی ناپذیر در حوزه صنعت نیاز دارد که همواره سرویس های دوره ای منظم داشته باشد. گروه صنعتی رادوکو با پشتوانه فنی و تیم تعمیرات و اورهال مجرب توانسته در زمینه سرویس بلوئر ساید چنل ، تعمیر پمپ هواده فاضلاب ، تعمیر پمپ هوادهی پرورش ماهی و … گام های مفید و موثری بردارد. و اعتبار کار خود را با رضایت مشتریان بدست آورده است ، در ادامه در مورد هزینه تعمیر ساید چنل ، عیب یابی و آموزش سرویس و نگهداری ساید چنل بیشتر توضیح خواهیم داد.

خدمات و پشتیبانی واحد تعمیر و نگهداری شرکت رادوکو

شرکت رادوکو با دارا بودن کادر مجرب و مهندسین خبره در زمینه سرویس و تعمیر انواع بلوئر ساید چنل در سراسر ایران آماده ارائه خدمات همراه با گارانتی پس از تعمیر می باشد در صورتی که هموطنانمان در سراسر ایران نیاز به پشتیبانی و خدمات تعمیر داشته باشند کافیست با شرکت رادوکو تماس بگیرند تا در کوتاهترین زمان ممکن از خدمات شرکت بهره مند شوند.

تعمیر پمپ هواده فاضلاب و تعمیر پمپ هواده پرورش ماهی

بازدید کننده محترم جهت جهت سفارش تعمیر پمپ هواده فاضلاب و تعمیر پمپ هواده پرورش ماهی با کارشناسان واحد پمپ شرکت رادوکو تماس  بگیرید و با دریافت کارشناسی رایگان قبل از تعمیر پمپ هواده ، در اسرع از قیمت  و هزینه تعمیر پمپ هواده اطلاع پیدا کنید.

هزینه تعمیر بلوئر ساید چنل

معمولا هزینه تعمیر بلوئر ساید چنل با توجه به نوع خرابی آن متفاوت می باشد که حتما می بایست جهت اطلاع از قیمت تعمیر بلوئر ساید چنل توسط کارشناسان واحد تعمیر و نگهداری شرکت رادوکو از نزدیک مورد بررسی قرار گیرد که پس از آن هزینه تعمیر مشخص خواهد شد.

برند های مطرح بلوئر ساید چنل که در مجموعه رادوکو توانایی تعمیرات دارند به شرح زیر می باشد:

 • تعمیر بلوئر ساید چنل کالمو
 • تعمیر بلوئر ساید چنل بلوتک
 • تعمیر بلوئر ساید چنل رونتای
 • تعمیر بلوئر ساید چنل گرینکو
 • تعمیر بلوئر ساید چنل زیمنس
 • تعمیر بلوئر ساید چنل استریم
 • تعمیر بلوئر ساید چنل بوش و ….

عیب یابی بلوئر ساید چنل

در ابتدا نیاز است که نگاهی گذرا به اجزای تشکیل دهنده بلوئر ساید چنل داشته تا بتوانیم در زمینه تعمیر بلوئر ساید چنل توضیحات کامل را ارائه کرده و به عیوب متدوال این تجهیز مهم صنعتی بپردازیم.

الکتروموتور ساید چنل

الکتروموتور وظیفه تامین انرژی دوار مکانیکی ساید چنل را برعهده دارد. معمولا در ساختار ساید چنل ها از یک الکتروموتور قفس سنجابی AC استفاده می شود که بر اساس توان الکتروموتور در دو نوع تک فاز و سه فاز مورد بهره برداری قرار میگیرد.

پروانه ایمپلر بلوئر ساید چنل

در ساختار ساید چنل با قاطیعت بتوان به این نکته اشاره نمود که یکی از قطعات مهم تشکیل دهنده و قلب تپنده سیستم بلوئر ساید چنل، پروانه ایمپلر می باشد. پروانه با بهره گیری از ساختار و طراحی منحصر به فرد خود با ایجاد یک جریان توربولانس درون پوسته، هوای تولید شده را با دبی و فشار مشخص در اختیار مصرف کننده قرار میدهد. معمولا جنس پروانه از آلومینیوم یا چدن نشکن بوده که عمر این قطعه را افزایش میدهد.

پوسته هوزینگ ساید چنل

 این قطعه وظیفه محافظت و کمک به جریان گردابی توسط پروانه را فراهم می سازد. پوسته بر اساس نوع طراحی منحصر به فرد خود مجهز به پره خارجی بوده که میزان انتقال حرارت با محیط اطراف را افزایش داده و موجب خنک شدن تجهیز ساید چنل می شود.

آب بند شفت ساید چنل

 این قطعه وظیفه آب بندی شفت را عهده داشته و موجب می شود که از فرار هوای فشرده به خارج از پوسته هوزینگ جلوگیری به عمل آورد.

شفت بلوئر ساید چنل

وظیفه انتقال انرژی مکانیکی دوار تولید شده توسط الکتروموتور به پروانه ایمپلر را بر عهده دارد. این قطعه توسط بیرینگ های شیار عمیق تراز شده و نیروی های محوری و شعاعی وارد بر این قطعه را تحمل میکند.

بیرینگ و یاتاقان بندی

 این قطعات وظیفه روانکاری و ترازبندی شفت متصل به الکتروموتور و پروانه را برعهده دارند. معمولا در ساختار بلوئر ساید چنل از بیرینگ های شیار عمیق و با گریس نسوز استفاده میشود. این نمونه بیرینگ ها نیاز به گریس کاری نداشته و باتوجه به توصیه شرکت سازنده بعد از مدتی باید تعویض و جایگزین شوند.( در نمونه های یاتاقان دار و بدون بیرینگ عمل گریس کاری و روانکاری می بایست به صورت مرتب انجام بپذیرد).

صدا خفه کن بلوئر ساید چنل

با توجه به طراحی خاص و منحصر به فرد بلوئر ساید چنل ورودی و خروجی این تجهیز با هم تفاوت نداشته و برای پایین آوردن میزان سر و صدا و همچنین بالابردن راندمان سیستم از قطعه سایلنسر یا صدا خفه کن استفاده می شود.

همچنین می توان از یک فیلتر گرد و غبار در ورودی دلخواه استفاده نمود که از ورود گرد و غبار و ذرات معلق و آسیب زننده به داخل ساید چنل جلوگیری به عمل بیاید.

ایرادات و سوالات متداول در سیستم بلوئر ساید چنل

چرا بلوئر ساید چنل سر و صدای غیر طبیعی و غیر استاندارد  دارد؟

 • بیرینگ ها را از لحاظ روان بودن بررسی کنید
 • مقدار دبی و فشار هوای خروجی ساید چنل کم شده است.
 • وضعیت نصب و جایگذاری سایلنسر( صدا خفه کن) را بررسی کنید.
 • بیرینگ ها و میزان لقی ایمپلر را چک کنید و برای این منظور از ساعت اندیکاتور میتوان استفاده نمود.
 • ورودی و خروجی ساید چنل را بررسی کرده و در صورتی که مسدود یا اصطلاحا دچار گرفتگی شده اند نسبت به تمیز کردن یا تعویض مجدد فیلتر و سایلنسر اقدامات لازم صورت بپذیرد.
 • مقدار دور الکتروموتور با سیستم دورسنج لیزری بررسی شده و در صورتی که با کاهش دور الکتروموتور مواجه شده اید نسبت به بررسی الکتروموتور اقدامات لازم را انجام دهید.

علت بالا بودن جریان وردی (آمپر) ساید چنل

 • از سلامت بیرینگ ها و عدم گیرپاژ آن ها اطمینان حاصل کنید.
 • سیستم زیر بار نباشد و از سلامت هسته الکتروموتور و سالم بودن سیم پیچ مسی اطمینان حاصل شود.
 • سیستم پروانه ساید چنل و عدم برخورد با پوسته هوزینگ چک شود ( دمای پوسته هوزینگ در حالت استاندارد مشخص بوده و در صورتی که از حد مجاز تجاوز نمود باید میزان درگیری پروانه و پوسته بررسی شود).

چرا ساید چنل دارای لرزش و تکان های شدید است ؟

 • تجهیز را ز لحاظ تراز بندی چک کنید.
 • وضعیت روان بودن بیرینگ ها بررسی شود.
 • پروانه ساید چنل بررسی شد و در صورتی که دارای ترک یا تاب برداشته نسبت به تعویض آن اقدامات لازم را انجام دهید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *